Převáženě ženy-matky, které se nechaly zlákat pestrým kulturním programem, si rozhodně přišly na své. „Zatímco ve většině obcí a měst Slovácka slaví Den matek až v neděli, my jej oslavujeme s dvoudenním předstihem. Zkrátka jiný kraj – jiný mrav,“ řekla s šibalským mrknutím oka Zdenka Rudecká, jednatelka místní organizace STP. Ta podle jejích slov koná tradiční oslavu Dne matek jako jediná z šesti organizací Svazu tělesně postižených na Uherskohradišťsku. „Je velice pěkné, že se každoročně v programech kunovické organizace STP zrcadlí jedinečnost a nepostradatelnost žen-matek ve městě i ve společnosti,“ nechal se slyšet předseda okresní organizace STP Josef Balíček.

V bohatém kulturním programu se nejprve představili žáci Základní umělecké školy Uherské Hradiště, pobočky Kunovice. Krev v žilách diváků pak rozproudil foklorní soubor Děcka z Kunovic. Ten tu měl dokonce svoji premiéru. „Chlapci a děvčata, kteří odrostli dětským střevíčků, přešli k dospělým souborům a nám vloni nezbývalo, než celý ansámbl obměnit. Třicetičlenný foklorní soubor Děcka z Kunovic doprovází i nová Cimbálová muzika ZUŠ Uherský Ostroh – Hluk,“ prozradila vedoucí souboru Romana Habartová, které s výchovou nových talentů a jejich přípravou na vystoupení pomáhají Šárka Smělíková a Martina Habartová.

„Oslava Dne matek i kateřinská zábava, na niž zveme své přátele z družební slovenské obce Stará Turá, jsou našimi specialitami a získávají si stále více příznivců. Lidé se na naše akce rádi vracejí. Máme skalní fanoušky, kteří si ta dvě setkání a výroční schůzi nikdy nenechají ujít,“ neskrývala radost Rudecká. Za pravdu jí dala i místostarostka Kunovic Ivana Majíčková. „Místní organizace STP připravila už poněkolikáté svým členům i hostům velice příjemné setkání. Pro mě bylo velkou příležitostí k popovídání si se členy zmíněné organizace i se seniory,“ svěřila se místostarostka Kunovic.

Chválou nešetřili ani další účastníci slavnosti, při níž pořadatelé předali malou pozornost a květiny patnácti členům, jenž si letos připomínají významné životní jubileum.

„Jsem na této akci už podesáté. Moc se mně líbilo vystoupení dětí, také občerstvení bylo bohaté. Se svými kamarádkami a kamarády jsme si zavzpomínali na radosti a starosti, jak je život od posledního setkání přinášel,“ okomentovala slavnost Ludmila Černá.