Ti na předvánočním trhu s prezentací tamní základní školy, ale také lidových tvůrců, zaměnili předsváteční chvat za pokojnou chůzi mezi stánky, chvíli postáli s ostatními, vyměnili si pár vlídných slov a nechali se unášet kulturním programem.

Na pódiu před restaurací U Páva se představili buchlovičtí muzikanti, folklorní soubor Děcka z Buchlovic, ženský sbor Folklorního studia Buchlovice, tamní farní sbor, Buchlovská schola a děti z mateřinky.

Čtenáři Slováckého deníku nakonec vánočnímu stromu na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti vybrali jméno "Světluška".
Světluška rozsvítila Masarykovo náměstí v Uherském Hradišti

Velkým tahákem zejména pro děti byl po setmění příjezd Mikuláše, dvou andělů a čtyř pekelníků. Na voze, taženém párem běloušů, je od hasičské zbrojnice přivezl Antonín Nevřiva, majitel stáje Ranch Nevada.

Po příjezdu Mikuláše a jeho družiny k restauraci U Páva byl na buchlovickém rynku zažehnut vánoční strom.

Mikuláš s bílým plnovousem a biskupskou mitrou na hlavě letos nepotřeboval listovat v nebeské knize, aby se z ní dozvěděl, které z dětí bylo hodné a které občas zazlobilo.

Ukázalo se, že všechny děti byly po celý rok hodné. Pokud někdy zlobily, svatosvatě slibovaly, že se příští rok určitě polepší. Mikulášovi děti recitovaly básničky a zpívaly písničky, za což je cherubíni odměnili dárky, které věnoval městys.

Moulin Rouge –  3. ročník nadregionální kosmetické soutěže uspořádali v Uherském Hradišti ve Střední škole služeb. Soutěžící dívky usilovaly o postup do mezinárodní soutěže Kalibr Cup v Lanškrouně.
Moulin Rouge – 3. ročník nadregionální kosmetické soutěže uspořádali v Hradišti