Akademický rok 1013/14 zahájí škola v pondělí 2. září od 18 hodin poprvé v historii videokonferencí – studenti a učitelé se sejdou ve virtuálních sálech. „Od září zahajujeme pilotní provoz, v únoru příštího roku přejdeme na plošné využívání těchto technologií. Studenti si tak doma sami vytvoří vlastní virtuální studovnu, na cvičení však dále budou muset povinně přijet do školy," vysvětlila prorektorka pro strategii, inovace a kvalitu ve vzdělávání Iveta Hashesh.

E-learningové videokonferenční technologie umožní připojit se na přednášku odkudkoliv až pětistovce studentů. Ti budou moci sledovat výklad, diskutovat s přednášejícím i svými spolužáky. Vyučujícímu zůstává možnost ve výuce posluchače oslovovat a konzultovat s nimi.

Vše, co student k využití této technologie potřebuje, je připojení k internetu a počítač nebo chytrý telefon. „Cílem je zásadně zvýšit komfort především pracujícím studentům. Přechod na moderní technologie odpovídá standardu prestižních vysokých škol ve světě. Jde o příspěvek k rozvoji kvality českého vysokoškolského systému," doplnila prorektorka Hashesh.