„Naše holčičky byly po narození kvůli zdravotním komplikacím rozvezeny do různých center pro předčasně narozené děti na Moravě. Jedna šla do Zlína, další do Brna a třetí do Ostravy. Přestože to bylo náročné, každý den jsem objížděla všechna centra, abych se svými dcerkami mohla být alespoň na chvíli a dát jim čerstvé mateřské mléko,“ uvádí maminka Hanka.

Předtím, než se celá rodina shledala doma, uplynulo dlouhých osm a půl měsíců. Přesto jejich boj o normální život ani zdaleka neskončil. Každé z trojčat prodělalo několik operací, bojují o každý nabytý gram váhy, potřebují k životu drahé zdravotní pomůcky a není jisté, zda budou kdy všechna děvčata slyšet.

Mladý motorkář utrpěl při nehodě zranění neslučitelná se životem.
Tragédie u Starých Hutí: Motorkář zraněním podlehl

„Momentálně s manželem navštěvujeme kurzy znakové řeči a všechny tři holčičky ji postupně učíme. Vybrané peníze bychom rádi použili na přístavbu dětského pokojíčku a vybavení, bez kterého je život našich dětí o poznání náročnější,“ dodala maminka Hanka.

V rámci pomoci rodině se uskuteční benefiční Běh pro život alias Šumická bota, který je naplánovaný na sobotu 14. září v Šumicích. Startovné pomůže nejen dětem Víta a Hanky ale i další rodině s podobným osudem. Už teď lze podat rodičům dětí pomocnou ruku prostřednictvím účtu 2101275117/2010 s variabilním symbolem 2019.

Setkání Čechů a Slováků na Velké Javořině
Velká Javořina ožije nejsrdečnějšími slavnostmi Čechů a Slováků

Autor: Tomáš Vojkovský