Nejen dospělí, ale i děti si mohli zdarma dopřát to, co lidem příroda dává. Tentokrát ale jablka v tekutém stavu. „Jabloně patří neodmyslitelně ke krajině Slovácka. Staré odrůdy ale nenávratně mizí. Moštování nabízí možnost využití na zem spadlých jablek. Dospělí vědí, jak se podrcená jablka presují, ale některé děti o tom nemají ani potuchy. Dnes jsme jim to ukázali," uvedl Otakar Neoral, předseda huštěnovických zahrádkářů, kteří spolu s Muzejním spolkem Huštěnovice tradiční akci uspořádali.

„Někteří návštěvníci ochutnávali slaďoučký mošt před muzeem, jiní zase měli možnost ochutnat burčák v muzeu. Vyhrávala jim folková kapela Děvčice, která má na svém kontě dvojnásobné vítězství v chřibsko-karpatském oblastním kole Porty, ale také 2. místo v Ceně diváků v národním finále," informovala předsedkyně Muzejního spolku Huštěnovice Alena Bazalová. Neskrývala radost nad zájmem lidí o tradiční akci, při níž proteklo jejich hrdly přes sto litrů lahodného jablečného moštu.

Atmosféru dokreslila výstavka a prodej dřevěných šperků, hraček a dřevěných pomůcek pro rozvoj smyslového vnímání, především pro děti, ale i pro rehabilitaci dospělých pacientů a seniorů. Těmi se v muzeu prezentovali Roman a Eva Komárkovi ze Starého Města, nositelé čestného uznání v soutěži Hračka roku.