Za kmotry mu byl ředitel Jarošovského pivovaru Miroslav Harašta s manažerkou pivovaru Gabrielou Uherkovou. Čestnými hosty křtu byli ředitel Moravského zemského muzea Jiří Mitáček, za Krajský úřad Zlínského kraje Jaroslav Hrabec a slovenský operní zpěvák, tenorista, Ján Všetečka-Konstanty, od roku 2010 prezident Evropského fóra vinné kultury.

„Pětačtyřicetikilový pratuří býček, kterého na přelomu loňského července a srpna zplodil s jalovicí Goryňa osmicentový pratuří býk Urus z Milovic, dostal krátce po sobotní 13. hodině jméno Jaroš,“ informoval správce biocentra Živá voda Jiří Kroča, který ve funkci hlavního zootechnika dohlížel na bezproblémový porod prvního pratuřího mláděte. Jeho porodní váha se pohybovala mezi 15 až dvaceti kilogramy. Mléko od své mámy Goryně jde býčkovi k duhu, takže každý den se jeho váha zvyšuje zhruba o kilogram.

Při slavnostním křtu, kterého se zúčastnily desítky dětí i dospělých, byl poslušen svých rodičů a nedal se zlákat na slavnostní dort a mrkvovou kytici, s nimiž mu správce Živé vody Jiří Kroča docela odvážně vykročil obůrkou v ústrety.

„Otec býčka Jaroše zavelel k ústupu a pratuří rodinka odběhla na protější stranu obůrky od vyhlídkové věže, která byla plná lidí. Na tak velký počet návštěvníků nebyla pratuří rodinka zvyklá. Z bezpečnostních důvodů a pro zabezpečení nezbytného klidu praturů byl od početí pratuřího mláděte provoz na visuté lávce nad obůrkou omezen,“ vysvětlil Jiří Kroča.

Netajil se tím, že Pratuří den přilákal na Živou vodu na dva tisíce lidí. Jen někteří z nich byli při představení novinky z produkce Jarošovského pivovaru, polotmavého třináctistupňového speciálu, nesoucího pojmenování Pratur.

Dvě lahve uložil potápěč Živé vody do podvodního archivu.

Návštěvníci biocentra si nenechali ujít prohlídku trofejí dutorohé zvěře Jaroslava Šmída z Kostelan na Kroměřížsku, prodej rybích specialit od Michala Zelenky z jižních Čech, ale ani přednášku o praturech a jejich krmení.