O výklad historie a architektonických zajímavostí se postará trojice průvodců, kteří se budou kromě úterka a středy střídat celý týden.

„Chtěli jsme rozšířit naše služby. Jinde provázejí celými památkovými okruhy, my jsme se ale rozhodli začít zatím pouze v dominikánském kostele. V případě velkého zájmu možná prohlídky rozšíříme i na další památky,“ prozradila referentka infocentra Jitka Hladišová. Průvodcovské služby budou dostupné komukoli, kdo se objedná po telefonu nebo přímo v informačním centru v budově Domu kultury. Novinku si pochvaluje i brodský děkan František Král. Prohlídky podle něj udělají město Komenského atraktivnějším. „Je to dobrý nápad. Vhodný je i výběr klášterního kostela. Je to skutečně barokní skvost a patří mezi nejvýznamnější kulturní památky ve městě,“ dodal Král. Prohlídky kostela fungovaly už v minulosti, byly ale zaměřené pouze na větší skupiny lidí a jejich frekvence byla nižší.

Provázet po památkách mají letos v plánu i v Uherském Ostrohu. Tam doposud také nebyly průvodcovské služby běžné. „Bude to novinka. Kde všude ale prohlídky budou, ještě nevíme. Primárně se zaměříme na ostrožský zámek,“ upřesnila manažerka mikroregionu Ostrožsko Jana Bujáková.