VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Práce u linky v HAMÉ není náročná, jen tempo musíte "chytit"

REPORTÁŽ / Z pod kapek ranního červnového deštíku vstupuji spolu s redakčním fotografem do prostorné haly. Jsme v budově potravinářské firmy Hamé, kde si mám na vlastní kůži zakusit brigádníkovy pocity. 

30.6.2018
SDÍLEJ:

Výroba v podniku Hamé v Kunovicích. Robotická linka na paletování výrobků.Foto: Deník / Jan Karásek

Cítím lehkou nervozitu, přece jen nevím, kde mě „upíchnou“, ale tu rozpustí příchod marketingové specialistky Kristýny Hrubčíkové, která se stává naší průvodkyní. Vyvede nás z hlavní budovy ven a kráčí s námi k vrátnici, kde se musíme zapsat do návštěvní knihy. Následně fasujeme návštěvnickou visačku.

Pak přichází další žena, která se nám představuje jako vedoucí výroby Hana Švejcarová.

Vydáváme se za ní, vystoupáme několik schodů a projdeme krytým nadchodem, kde se vznáší vůně desinfekce. Kličkujeme chodbami, dokud se neoctneme v prostorné šatně. Hana Švejcarová nás vyzve k odložení přebytečných věcí. Pohřbím kabelku na dně skříně a po podepsání prohlášení o bezinfekčnosti a návštěvního listu jsme připraveni.

„Tak, a půjdeme do bílého,“ prohlásí vedoucí a zavede nás do další šatny. Vzápětí fasuji zelenou výrobní roušku na hlavu, která podle Hany Švejcarové značí, že půjdu pracovat k balicímu pásu. Čekala jsem sice více vzrušující činnost, ale i tak začnu s oblékáním. Rvu si čepici na hlavu, zastrkávám dlouhé vlasy, aby netrčel ani jediný. Na oblečení si natahuji jednorázový bílý tenký hábit podobný doktorskému plášti. Chvíli zápasím s plastovými druky, které musím podle instrukcí zapnout až ke krku. Na boty natahuji modré návleky. Oděv není nijak okouzlující, je však nutný.

„Ještě jsme na něco zapomněly,“ tvrdí obě ženy a podávají mi tenkou šňůrku s gumovými očky na koncích. „To je na brýle, aby někam nespadly a nekontaminovaly výrobu.“ Připadám si trošku nemotorně, ale po několika minutách jsou brýle zavěšené a já jsem připravena vrhnout se do práce. V řadě za sebou se vypravíme po schodech dolů, kde musíme podstoupit dezinfekční rituál.

Projdeme malou nádržkou, která nám opláchne podrážky u bot. Vydrhnu si ruce mýdlem a následně je několikrát strkám pod dávkovač desinfekce, na němž se rozsvítí zelené světýlko. Teprve pak můžu projít kovovým zátarasem, který by mě jinak nepustil.
Konečně se dostáváme na místo mého dalšího působení, na „baličku“, jak jí tu říkají. Překvapí mě velká změna teploty, je tu chlad a hluk, ale čisto. Říkám si však, že po osmihodinové směně bych asi promrzla na kost.

„Budete stát tady a dávat paštiky Májka po dvanácti kusech do krabic,“ instruují mě a přiřadí do čtyřčlenného týmu, který je posledním článkem celé výroby. Pás vpředu plive krabičky naplněné paštikou a stroj na ně lepí spodní o horní etikety. Následně putují k nám. Podle pokynů je beru po čtyřech, kontroluji, zda je na nich datum spotřeby, a ukládám do dlouhé krabice. Když jsou plné, přebírá je pracovnice napravo a zakrývá víčkem. Je to celkem monotónní práce. Navíc přes okolní hluk toho moc neslyším, na povídání s kolegyněmi to tedy nevypadá. Výroba začíná být po chvíli intenzivnější, musím tedy zrychlit tempo a svižně paštiky ukládám do krabic. Jsou studené a orosené, zebou mě z nich ruce.

„Nemáme škatulky,“ křičí pracovnice naproti na své kolegyně, které nestihly včas připravit krabice. Paštiky se nám vrší na hromádce. Rychle je popadnu, jedna mi však vypadne z ruky a rozplácne se na podlaze. Hana Švejcarová ji sebere, zjištíme že je prasklá a musí se vyhodit. Připadám si jako nemehlo, ale nemám čas se tím zabývat. Stroj totiž stále produkuje další a další paštiky.

„Nestíháme,“ ozve se jiná a zabere moje místo. Přesouvám se proto s doprovodem podél výrobního pásu až dopředu, kde se paštiky přendávají do řady za sebou lícem dolů tak, aby na ně stroj následně nalepil správnou etiketu. Abych se dostala na druhou stranu pásu, musím celou mašinu podlézt, což není úplně snadné. Vystřídám drobnou ženu, která mi ukáže, co a jak. Zde už je to opravdu „frmol“, musím kmitat rukama, abych nezdržovala výrobu. Paštiky jsou navíc ještě studenější a kluzčí, protože vypadávají přímo z chladícího zařízení.

„Pracují ti lidé vždy na stejném místě?“ ptám se. Prý se několikrát za směnu vystřídají, aby to nebylo příliš stereotypní, tak to dělají každý den. Po dvaceti minutách skoro necítím konečky prstů, ale utěší mě, že za nějaký čas moje práce tady končí. Vracím se s doprovodem zpět do teplé náruče šatny, která se mi zdá mnohem vyhřátější než předtím. Zde se zbavujeme návleků, čepic a bílých plášťů, které dáváme do koše. Vzpomenu si na šňůrku na brýlích.

„Tu si nechte na památku. Třeba to bude zase jednou v módě,“ říká s úsměvem Kristýna Hrubčíková. Vracíme se k vrátnici, kde odevzdáváme visačky a návštěvní listy a loučíme se s našimi průvodkyněmi.

Jaký závěr si tedy z této minibrigády udělat? Je to práce, která sice není náročná fyzicky, ale na tempo si člověk musí zvyknout. Záleží na každém, jak dlouho trvá, než se mu přizpůsobí. Když to srovnám se zkušenostmi z minulých brigád, musím nakonec konstatovat, že práce u linky v Hamé je docela přijatelná, pro brigádníka rozhodně velmi snesitelná.

Autorka: Jana Blahošová

Autor: Redakce

30.6.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Cestovní ruch a hotelnictví - Cestovní ruch a hotelnictví Recepční v hotelu 17 000 Kč

Recepční v hotelích a dalších ubytovacích zařízeních Recepční v hotelu. Požadované vzdělání: nižší střední. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hledáme spolehlivé kolegy/kolegyně s příjemným vystupováním, úsměvem a vstřícností. Hledáte stereotyp? Tak hledejte dál! My nabízíme pouze pestrou a různorodou práci, která vás bude bavit., Náplň práce:komunikace s klienty jak v českém (85%) tak anglickém jazyce (15%), řešení rezervací a ubytování hostů, zajišťování chodu recepce, obsluha rezervačního systému, administrativní práce na recepci, výpomoc při přípravě bufetů., Co Vám můžeme nabídnout, - zajímavé mzdové ohodnocení, - práce na hlavní pracovní poměr na dobu neurčitou, - fixní pracovní doba, krátký/dlouhý, - zvýhodněná personální strava, - firemní benefity: wellness, školení, firemní večírky, - zaučení zkušeným personálem, Co od Vás očekáváme, - komunikační schopnosti, - odolnost vůči stresu, - znalost práce na PC – Word, Excel, Outlook, - znalost anglického jazyka, - pozitivní přístup k práci a příjemné vystupování, - vhodné i pro absolventy, U nás se stekáte s lidským přístupem a férovým jednáním, vážíme si poctivých a pracovitých lidí a dokážeme je patřičně odměnit.. Pracoviště: Hotel buchlov***, Polesí, č.p. 297, 687 08 Buchlovice. Informace: Jan Lexa, +420 773 796 300.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 21 000 Kč

Svářeči. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: svářeč. průkaz, zkušenost práce v kovovýrobě vítána, výkon. odměny, závod. stravování. Pracoviště: Merio spol. s r.o. - pracoviště, 687 37 Polešovice. Informace: Pavel Mrkva, +420 602 532 026.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Fakturant 17 000 Kč

Fakturanti SKLADOVÁ ÚČETNÍ, FAKTURACE. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: 1-3 roky praxe v obdobné pozici, znalost práce na PC, základy účetnictví, třísměnný provoz. Kontroluje veškeré doklady týkající se příjmu zboží na sklad po stránce formální i početní, likviduje je, účtuje a zpracovává podklady pro jejich včasnou úhradu. Kontroluje veškeré doklady týkající se dodaného zboží zákazníkům zejméne potvrzené dodací listy, množství a cenu dodaného zboží, pořizuje data do skladové evidence, zpracovává podklady pro včasnou fakturaci. Zpracovává jednotlivé rozvozové listy řidičů, řeší případné nesrovnalosti v zakládkových listech a dodacích listech. Navrhuje potřebná opatření k odstranění nedostatků. Ověřuje zůstatky obalového konta. Hlásí, prošetřuje a vypořádává případné nesrovnalosti. Kontroluje veškeré doklady týkající se pohledávek po stránce formální i početní. Kontroluje, případně organizuje kontrolu vydaných faktur po stránce daňové správnosti, zajišťuje a eviduje zdanitelné obraty a zařizuje odstranění případných nesrovnalostí. Přípravuje, ve spolupráci s odbornými útvary, ekonom. rozbory hospodaření společnosti a předkládá je svému nadřízenému ke schválení. Kontakt e-mailem.. Pracoviště: Tekoo spol. s r.o., U Korečnice, č.p. 2340, 688 01 Uherský Brod 1. Informace: Kamila Jankůjová, +420 724 772 030.

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 20 500 Kč

Manipulační dělníci ve výrobě Obsluha pískovacího zařízení. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pískování ocelových svařenců a různých dílů v pískovací kabině, stravenky v hodnotě 80 Kč/den, výkonnostní prémie.. Pracoviště: Alka kovo service s.r.o.-prac, 687 09 Boršice u Buchlovic. Informace: Ivan Ryšavý, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pavel Bohun

Poslední sbohem

Soubor Kopaničár ze Starého Hrozenkova
9

Kopaničárské slavnosti mění vročení

Kradli ve Vrběticích zbraně, hrozí jim vysoké tresty

Policie ukončila vyšetřování případu krádeží poškozených zbraní z areálu muničních skladů ve Vlachovicích – Vrběticích a případ předala na Okresní státní zastupitelství ve Zlíně s návrhem na podání obžaloby.

Folklor na obrazech Lenky Jurečkové v Cafe Clubu Uherský Brod

V příjemném prostředí Cafe Clubu byla 9. července zahájena výstava obrazů bzenecké malířky Lenky Jurečkové - je to již její třetí výstava v tomto městě za uplynulých třináct let.

Dům psího utrpení a dvoujazyčná likvidace gigantického burgeru: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 17. července 2018.

Fotbalisté Slovácka pózovali s dětmi na golfu

Obvykle se fotí na svém stadionu před prázdnou tribunou. Tentokrát to bylo jinak. Nezvykle na golfovém hřišti pózovali před novou sezonou FORTUNA: LIGY fotbalisté Slovácka.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT