„Myslím, že důvodem je můj věk,“ zamýšlí se a pokračuje. „Jsem schopný obráběč kovů a seřizovač, v práci jsem nikdy neměl problémy, marodil jsem tak jednou za tři roky, a vždycky jen krátkodobě. Díky tomu nemám obavy, že by případný zaměstnavatel mým angažováním prohloupil,“ říká muž, který požádal o zachování anonymity.

O práci sice usiluje, nechce ji ale získat nesprávným pochopením svého vyjádření v médiích. „Nestěžuji si a o práci neprosím. Znám svoji cenu, a tak nemusím inzerovat v novinách,“ vysvětluje svůj postoj.

Ve svém problému není osamocený. Podle zkušeností pracovníků uherskohradišťského úřadu práce je jedním z mnoha. „Osoby kolem padesáti let se potýkají s nezájmem zaměstnavatelů poměrně často. A to i přesto, že zaměstnání těchto lidí úřad práce zvýhodňuje finančními bonusy zaměstnavatelům. Je ale pravdou, že v posledních letech se zájem firem o tyto starší pracovníky mírně zlepšuje,“ podotkl František Dostálek z uherskohradišťského úřadu práce. Podle odborníků z pracovního úřadu se osoby nad padesát let věku daří zaměstnat ve strojírenství a stavebnictví.

Většina firem padesátníky nechce

O tom, že o osoby ve věku kolem padesátky skutečně zaměstnavatelé příliš nestojí, svědčí také pokus redaktora Slováckého deníku, který zavolal zástupci jednoho z největších regionálních podniků. „Jste obráběč a je vám třiapadesát? Zastavte se, můžeme se o tom pobavit, ale spíše s prací u nás nepočítejte. Ptáte se, jestli je důvodem váš věk? To jsem neřekl. Uvidíme po osobním rozhovoru, ale spíše ne,“ bránil se jednoznačné odpovědi muž, který se představil jako vedoucí personálního oddělení a jméno odmítl sdělit s odůvodněním, že by po telefonu neměl poskytovat vůbec žádné informace.
Naopak podnikatel Květoslav Trávníček z Břestku, který je spolumajitelem firmy se zhruba dvaceti zaměstnanci, ve vyšším věku svých pracovníků problém nevidí. „Nespornou předností těchto lidí jsou značné zkušenosti. To je trumf, kterým mladí lidé často nedisponují. Řada mých lidí ode mě odcházela do důchodu, nebo pracovala také v důchodovém věku a byl jsem s nimi velmi spokojen,“ podotkl Trávníček.

V případě, že se staršího člověka nedaří úřadu práce zaměstnat, uchazeč má možnost si vybrat z bohaté nabídky rekvalifikací, zapojit se do projektů podporovaných Evropskou unií či zvolit některou z dalších možností nabízenou úřadem.

Počty žadatelů o práci starších 50 let v okrese Uherské Hradiště

Rok 2006: 1360 (zůstalo v evidenci 195)
Rok 2007: 1295 (zůstalo v evidenci 435)
Rok 2008: 463 (zůstalo v evidenci 330)

Již dříve uveřejněné články o zaměstnanosti na Slovácku naleznete vpravo nahoře v oddíle Související články