Tam každý, kdo na pochod vyrazí, dostane nejen potřebné informace, ale také záznamovou kartičku na razítka a mapku s přehledem zastavení – mostů.

„Je zcela na účastnících, jaké pořadí zvolí a zda projdou všechny zastávky nebo jen některé. Ke každému mostu bude připraveno jedno stanoviště. Na nich budou pro zájemce na info tabulích připravena historická fakta a na některých budou i razítka do kartičky,“ zve na akci organizátorka akce Michaela Sakrajdová z Městského informačního centra v Uherském Hradišti.

Do akce se zapojí i místní podniky, a tak se lze těšit na příjemné občerstvovací pauzičky v Cafe Atelier, Restauraci Přístav a Zašívárně U Osla. Na té poslední se je možné skutečně „zašít“, neboť tam bude k poslechu i tanci hrát živá hudba.

Veřejné umývání letadel Akce "U" 2023, Letecké muzeum v Kunovicích.
VIDEO: Dobrovolníci umývali exponáty v Leteckém muzeu v Kunovicích

V případě, že se někomu nebude chtít zpátky pěšky, nabízí se možnost využít plavby lodí právě od Zašívárny, přístavní hrany Kunovský les.

„Lodí se dá doplout do hradišťského přístaviště, odkud se dá vydat zpět do íčka s vyplněnou kartičkou. Pokud se účastníkům podaří navštívit všechna stanoviště, kterých bude celkem pět a sesbírat všechna razítka, domů si odnesou pamětní list,“ upozorňuje Michaela Sakrajdová.

Registrace účastníků v informačním centru budou podle jejích slov možné od 9 hodin ráno a poslední výprava z infocentra by měla vyrazit do terénu ve 14 hodin odpoledne.

Kdo se rozhodne projít celou trasu po svých, odpoledne bude mít v nohách asi devět kilometrů. A protože není špatného počasí, pouze špatného oblečení, akce se koná za jakýchkoliv dešťových a povětrnostních podmínek.