Zatímco však jarmareční nabídka se během let smrskla na sobotní pouhé dva stánky před vraty areálu, zájem lidí o výrobu povidel jako v dobách našich prababiček a k tomu o doprovodný program na nádvoří starobylé usedlosti byl tradičně velký.

„To víte, lidé nekupují, a proto také prodejci výrobků lidových řemesel jezdí čím dál méně,“ stručně poznamenává k jarmarku jedna z členek sboru Tetičky a spoluzakladatelka Národopisného krúžku Dolněmčan Marie Ježková. S daleko větší chutí se pak rozpovídá o atraktivnější části sobotního odpoledne.

„Dnes v černé kuchyni Muzea Na Mlýně vaříme trnky ze sadu AGRO Okluky v Horním Němčí. Nevážily jsme je, ale bude jich okolo metráku, což by mělo stačit zhruba na dva kýble povidel,“ vysvětluje.

A právě velkou částí z nich se Dolněmčané chtějí prezentovat o týden později na Slavnostech vína a otevřených památek v Uherském Hradišti.

V recesistickém stylu se pak v Muzeu Na Mlýně linou některá vystoupení souborů a sborů. Humor nechybí ve scénce folkloristů z Oldněmčanu, ve zpěvech ženského sboru Plkotnice ze Suché Loze, stejně jako jej nepostrádají písničky hostitelských Tetiček.

„V Kunovicách jeden sedlák bohatý velice, nasadil si on kus řepy na čtyři měřice, okrajků bylo až hrůza, řepy enom půl voza, a než s ním dojel do Kvačic, neměl na voze nic…“ zpívaly Tetičky a publikum se pobaveně smálo. 

Mezi dalšími vystupujícími nechyběl mužský pěvecký sbor Dolněmčané, mužský sbor Hútek z Bánova či Dolněmčanská pětka.

Recept z povidel: Lepiduša (Netyje)


Ingredience: 1 kg brambor, 25-30 dkg hrubé mouky,
povidla, cukr, máslo, mák

Postup: Očištěné brambory uvaříme v osolené vodě, necedíme, ihned přidáme hrubou mouku a dobře promícháme. Část míchaných brambor rozetřeme na talíře, pomažeme oslazenými povidly, pokropíme rozpuštěným máslem. Rozetřeme druhou vrstvu brambor, povrch posypeme mákem, cukrem a dobře omastíme máslem.