Pokud by diváci po sobě nechali nepořádek i letos, mohly by se závody v příštích letech Chřibům vyhnout. „Pořadatelé ručí za úklid, a tak jsme se s nimi domluvili, že pokud se bude situace opakovat, narok Barum rally do Chřibů nepustíme,“ potvrdil hrozbu buchlovický lesní správce Zdeněk Zálešák. Protože převážná většina rychlostních zkoušek vede lesními úseky, trápí problémy s odpadky, které po sobě na místě zanechávají neukáznění diváci, pořadatele oblíbeného motoristického závodu i v jiných lokalitách.

„Letos jsme proto v místech rychlostních zkoušek vyhlásili zákaz stanování. Úklidu po skončení soutěži věnujeme vždy několik dnů a budeme se snažit odvézt vše, neradi bychom o část závodu v Chřibech přišli,“ uvedl tiskový mluvčí Barum rally Roman Ordelt.
Samotní obyvatelé obcí, kterými na Uherskohradišťsku již tradičně vrcholná motoristická soutěž vede, však závody vítají. „Život v obci to nijak neovlivní, jen se nekoná ranní mše. Lidi se jinak na Barum rally teší a už si zvykli a spíše ji berou jako vítané zpestření každodenního života v obci,“ doplnil jankovický starosta František Šimek.

Rychlostní zkoušky v Chřibech mezi Roštínem, Jankovicemi, Kudlovicemi, Sušicemi a Babicemi se pojedou v neděli 24. srpna.