Silnice na Velehrad bude pro osobní automobily uzavřena už od pátku 4. července 17 hodin až do soboty 5. července 20 hodin. Osobní dopravu organizátoři značením nasměrují na záchytné parkoviště – obchvat Starého Města.

„V pátek 4. července bude zajištěna autobusová kyvadlová doprava obousměrně z Uherského Hradiště a ze Starého Města na Velehrad v čase od 17 do 23 hodin. Poslední odjezd z Velehradu bude ve 22.45 hodin.

V sobotu 5. července bude kyvadlová doprava na Velehrad zajištěna obousměrně z Uherského Hradiště, Starého Města, ale také ze Zlechova v čase od 6 do 20 hodin. Poslední odjezd autobusu z Velehradu bude v 19.45 hodin,“ upřesnil vedoucí autobusové dopravy ČSAD Uherské Hradiště Vladimír Oswald.

Autobusy, které přijedou z Uherského Hradiště a Starého Města, se budou otáčet na točně v obci Modrá, výstup a nástup bude v prostoru modranské křižovatky. Výstup a nástup do autobusů přijíždějící od Zlechova a Tupes bude u velehradského hotelu Mlýn.

Poutním autobusům umožní organizátoři příjezd až na Velehrad. „Vjezd pro církevní osoby, služby, VIP, držitele průkazek ZTP, občany Velehradu, Modré a Salaše a jejich nejbližší příbuzné bude v nejnutnějších případech povolen na speciální propustky. Prodejci pouťového zboží se 5. července do obce dostanou na zvláštní povolenky do páté hodiny ranní,“ upozornil starosta. Ten doporučuje těm, kteří se na pouťové slavnosti vydají pěšky nebo na kolech, aby využili cyklostezky ze Starého Města na Velehrad.