Bohoslužbu sloužil děkan ze Zlína P. Kamil Obr a v promluvě upozornil na to, že nám doba covidová ukázala, jak moc nám chybí nejen setkávání mezi sebou, ale také setkávání s Bohem. Zároveň položil otázku, zdali to, co jsme během koronaviru prožili, z nás udělalo moudřejší lidi a křesťany, jestli jsme pochopili něco víc.

VIDEO: Pouť ke sv. Antonínovi, 13. června 2021

Zdroj: DENÍK/Pavel Bohun

„Když jsem dnes při cestě na pouť projížděl Hradištěm, potkával jsem davy lidí, kteří však nešli na pouť, ale na nákupy do supermarketů. Stejně tak jako cyklisté a pěší turisté nemířili na Svatý Antonínek. Uvědomil jsem si, že to čemu, dáváme prioritu, se skrývá někde v našem nitru,“ uvedl Kamil Obr.

Gastrofestival v Areálu jízdy králů v Kunovicích, 12. června 2021
Gastrofestival praskal ve švech. Do Kunovic dorazily stovky hladových

Rozdíl mezi těmi, co v neděli spěchají do obchodů, a za sportem a mezi těmi, kteří jdou na pouť, je v tom, že mají trochu jinak srovnané priority.

„Je důležité nakupovat, odpočívat i sportovat, ale my, co jsme teď tady na Antonínku považujeme za důležitější to, že se zde můžeme setkat se svým Bohem,“ konstatoval P. Kamil Obr.

Svatý Antonínek je významné poutní místo na Blatnické hoře, ležící na rozhraní tří regionů - Ostrožska, Dolňácka a Horňácka. Základní kámen tamnímu kostelíku, zasvěcenému sv. Antonínu Paduánskému, posvětili v roce 1668.

Arménský den na Bílokarpatských slavnostech v Uherském Brodě. Arménský soubor Kilikia.
Bílokarpatské slavnosti se nesly na arménské vlně