Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zlechovskému potoku pomůže kanalizace a čistička

Zlechov, Tupesy, Břestek - Obce Zlechov, Tupesy a Břestek, v nichž žije přibližně 3500 obyvatel, založily za účelem vypracování projektové dokumentace na výstavbu kanalizace a centrální čistírny odpadních vod a jejich realizaci dobrovolný svazek s názvem Čistý Zlechovský potok.

28.11.2008
SDÍLEJ:

Zlechovský potok.Foto: DENÍK/Zdeněk Skalička

Největší investiční akce v historii zmíněných vesnic si sice vyžádá přes tři sta milionů korun, ale podle Antonína Halody, předsedy správní rady svazku obcí a starosty Zlechova, výrazně přispěje ke zlepšení stavu vody ve Zlechovském potoce (na snímku). „V něm v současné době končí většina splašků a odpadních vod z domácností ve všech třech vesnicích,“ prozrazuje předseda správní rady Haloda.

Zajedno jsou s ním také starostové Tupes a Břestku, Oldřich Vávra a Jindřich Krušina. „Ačkoliv většině občanů není lhostejné, v jakém prostředí žijí, přesto nás čekala velmi náročná vysvětlovací kampaň, při níž jsme jim museli vysvětlovat, proč chceme kanalizaci budovat, proč by neměli bránit tomu, aby třeba jen pár metrů potrubí vedlo přes jejich pozemek,“ poodhalili zákulisí jednání s občany Vávra s Krušinou. Zastupitelstva všech tří obcí si jsou ale dobře vědoma, že až se s realizací kanalizace začne, přinese lidem nemalé oběti. Ulice a zahrádky budou kvůli kanalizačnímu sběrači místy rozkopány.

Samozřejmě budeme hledat taková řešení, která by neomezila práva vlastníků na užívání jejich pozemků. Nepředpokládám, že bychom začali s realizací ekologické akce dřív než po volbách v roce 2010. Zatím je vydáno rozhodnutí o umístění stavby čili územní řízení místní stavby ve všech třech obcích včetně čističky, která bude ve Zlechově,“ naznačil Antonína Haloda. Kromě toho, že Zlechovští vykoupili pozemky, na nichž bude čistírna odpadních vod stát, radnice ve všech třech obcích už s občany uzavřely smlouvy o věcných břemenech na zpřístupnění hlavního kanalizačního sběrače. „Stavebním úřadem městyse Buchlovice byla vydána veřejná vyhláška. Na řadu přijde nyní zpracování projektové dokumentace pro vodohospodářské povolení, které by podle smlouvy mělo být dokončeno do 30. června příštího roku, zatímco realizační projekt bude hotov koncem roku 2009. Všechno je ale odvislé od získání dotace na tuto akci,“ zmínil Haloda. Rozpočtované náklady na ekologickou stavbu odhadují starostové na víc než 300 milionů korun.

Autor: Zdeněk Skalička

28.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Ve středu ve Slováckém deníku: Prvňáčci ze ZŠ v Hradčovicích

Kunovice schválily kvůli důstojnému umístění naganského expressu uvolnění dalších pozemků pro exponáty Leteckého muzea.
57

Kunovice kvůli naganskému expresu rozšíří prostory leteckého muzea

Za podvodné půjčky může skončit ve vězení pětice lidí

Vyšetřovatel z oddělení hospodářské kriminality v posledních dnech sdělil pěti lidem obvinění z trestného činu podvod formou spolupachatelství. Hlavní aktérkou případu byla čtyřicetiletá žena z Uherskohradišťska, která je navíc obviněna ze zpronevěry.

Sebral auto a pak ho dvakrát naboural

Po zloději aut, který neumí moc dobře řídit, pátrají už déle než měsíc dopravní policisté na Uherskohradišťsku. Pachatel v pátek večer 6. září v ulici Dolní v Ostrožské Nové Vsi ukradl u rodinného domu vozidlo značky Renault Chamade.

V Bílovicích pořizují fotopasti kvůli černým skládkám

Papíry, igelity, ale i staré pračky a nevyužitý nábytek. Už několik týdnů je pravidelnou týdenní náplní práce uklízecích čet v Bílovicích likvidovat černé skládky, které vznikají u kontejnerů tříděného odpadu u místní točny, ale také v samém areálu tamního sběrného dvora.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení