„Pokud bychom chtěli akci nazvat Se Štěpánem pod ledem, jako třeba rok po otevření Živé vody, letos by její název nebyl přiléhavý. Na expozičním a koupacím rybníku totiž led není," posteskl si správce sladkovodní a botanické expozice Jiří Kroča. Na venkovním teploměru biocentra se v poledne vyšplhala rtuť teploměru na deset stupňů nad bod mrazu.

Pro kluky a holky byla na několika stanovištích expoziční budovy připravena řada hravých úkolů. Nejostřeji byly dětmi i dospělými sledované sestupy šestapadesátiletého sportovního potápěče Vladimíra Přibyla do vodní říše expozičního rybníka. „V něm je 850 krychlových metrů vody. Naším největším kaprem je pětadvacetikilový Jonáš, druhý největší na Moravě. Tím nejmenším je kapr lysec jménem Vašík," informoval správce Živé vody.

Z proskleného osm metrů dlouhého a tři metry širokého tunelu, mohli lidé sledovat potápěče, kterak se laská a hraje s jesetery, kapry, vyzami velkými, rakem či zlatým sumcem. „Byla to pěkná podívaná, zejména naši čtyři vnuci, Jirka, Aleš, Petr a Roman, se výborně bavili a z proskleného tunelu pod vodní hladinou jsme je nemohli dostat," nechali se slyšet manželé Ivana a Jana Tománkovi.

Související Sladkovodní a botanická expozice Živá voda na Modré