Za vším stojí projekt Komunitní plánování sociálních služeb, který má usnadnit život drogově závislým, postiženým, seniorům a dalším sociálním skupinám. Informovala o tom koordinátorka projektu Jana Kozelková.

„Oblastní charita například zahájila činnost takzvané osobní asistence, kdy její pracovníci pomáhají nemocným a starým lidem. Diakonie – Středisko Cesta, která se stará o osoby s různým stupněm postižení, se do projektu zapojila se záměrem na začlenění handicapovaných do obsluhy místních kaváren. Společně s handicapovanými jsme také procházeli město s cílem zmapovat překážky, které jim brání v cestě,“ vyjmenovala části rozsáhlého projektu Kozelková.

Chcete vyjádřit svůj názor? Hlasujte v anketě vpravo nebo se zapojte do diskuze pod článkem.

Netradiční projekt odstartuje možná už v lednu

Podle ředitelky diakonie Zuzany Hoffmannové by se projekt se zaměstnáním handicapovaných mohl uskutečnit od ledna příštího roku. „Chtěli bychom se domluvit s personálem některých hradišťských kaváren, kdyby postižené lidi vzali alespoň na několik hodin týdně mezi sebe. Denně by se v kavárně našla podobná příležitost pro dvě až tři osoby. Ročně by si pak tuto práci vyzkoušelo pravděpodobně kolem sta handicapovaných osob,“ plánuje Hoffmannová.

Také společnost Petrklíč, která provozuje Azylový dům pro matky s dětmi ve Véskách nespí na růžích. „V rámci komunitního plánování chceme v půdních prostorách azylového domu zbudovat obytné prostory, kde bychom poskytovali další služby,“ vysvětlil místostarosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha, který má sociální oblast na starosti.

Kompletní článek najdete v tištěném vydání Slováckého deníku a nově ve službě E-paper.