Legendární herečku a svou velkou kamarádku Havel dlouhá léta familiérně oslovoval Květuše.

Havel u sebe vždy míval zelenou a červenou fixu. „Požádala jsem jej o podpis i v Lucerně. Tak se mi zelenou fixou podepsal a červenou namaloval srdíčko. Chtěla jsem, ať napíše věnování Květě a Pepíčkovi a on tam schválně napsal Květě a Pepíškovi,“ vzpomíná herečka, která dnes odpoledne, když se dozvěděla o smrti Václava Havla, zapálila spolu se svým kamarádem a uherskohradišťským hercem Josefem Kubáníkem svíčku pro exprezidenta a k ní postavila společné fotografie.

„Květa vzpomínala, jak se s Václavem Havlem poznali a na všechno, co spolu prožili,“ uvedl Kubáník, který se s exprezidentem také několikrát potkal.

„Viděli jsme se na premiéře hry Odcházení. Rád taky vzpomínám, když jsme s Květou šli Václava Havla navštívit k němu do Dělostřelecké ulice v Praze. Mířil tehdy zrovna na koncert, a jak on hrozně rád skloňoval slova, tak nám hned oznámil, že se moc omlouvá, že se nám nemůže plně věnovat, protože spěchá na koncert té zpěvačky Susane Veganové,“ vypráví Kubáník s tím, že si exprezidenta moc vážil.

Čtěte také:

Kondoleční kniha: Zavzpomínejte na Václava Havla

Zemřel bývalý český prezident Václav Havel