Budovu bývalé holírny uzpůsobila skupinka popovických nadšenců na posilovnu už v roce 1994. Stížnosti se objevily až v polovině letošního roku. „Týkaly se především parkování, kdy auta návštěvníků znemožňovaly průjezd, nepořádku kolem objektu a jedna stížnost mířila také na hlučné chování z prostoru před posilovnou," uvedla starostka Nováková.

Zástupci obecního úřadu rozhodli, že provoz v domku pozastaví až do doby, než najdou osobu, která na klid v budově bude dohlížet. Zvažují také, v krajním případě, variantu úplného zrušení provozu. „Oslovili jsme pověřenou osobu, která nyní na klid v budově dohlíží a má na starosti klíče od objektu. Problémy s tímto objektem se tak již v současné době nevyskytují," podotkl zastupitel a místostarosta Popovic František Bajaja.

Jedním ze zakladatelů Sporstudia Popovice je místní aktivista Radim Slunečko. Ten ještě před několika dny plánoval, že budoucnost posilovny prodiskutuje s vedením obce. Nyní ale změnil názor. „Sdružení Sportstudio před několika lety zaniklo a nepředpokládám, že se jeho činnost podaří v nejbližších letech obnovit. Proto jsem se s paní starostkou domluvil, že budoucnost posilovny nechám výhradně na zástupcích Popovic. Nebudu se v tom už angažovat, protože mám hodně svých aktivit," podotkl Radim Slunečko.

Druhý místostarosta a zastupitel Popovic Radomír Malina vysvětlil, že obec požádala jednoho z místních aktivistů, aby zhruba do jednoho měsíce vypočítal náklady na provoz a zmapoval počet skutečných zájemců o činnost v posilovně. „Výsledný dokument předloží tato osoba zastupitelstvu, které potom zváží, zda provoz bude pokračovat, či ne," nechal se slyšet Radomír Malina. Připustil, že jisté problémy skutečně provoz skýtá. „Nejsou ani tak způsobeny nějakými bujarými večírky nebo podobnými nešvary, ale spíše tím, že lidé, kteří tam chodí, se o budovu nestarají. Do objektu vadnou střechou zatéká, obklopuje ho divoký, neudržovaný trávník a dům je celkově ve velmi špatném stavu. Zvažujeme tedy, zda ho opravíme z obecních prostředků, nebo zda se o něj bude starat skupinka lidí, kteří ho navštěvují. Dřív to tito nadšenci zvládali bez problémů, nyní tomu ale tak není," podotkl Malina.

O osudu posilovny se tak rozhodne v nejbližších týdnech. Její někteří bývalí zakladatelé vyjádřili lítost, že jí hrozí zánik. „Myslím, že to byla dobrá myšlenka něco takového v Popovicích dát dohromady. Svědčí o tom i poměrně velký zájem v prvních letech provozu. Pokud ale už posilovna neslouží původnímu účelu, nebo jsou s ní problémy, pak musí rozhodnout obec, jak s ní naloží," míní pedagog Petr Kočíř, někdejší člen Sportstudia a jeden z jeho zakladatelů.