„Povodí Moravy dnes porušilo vyhlášku města o použití travních sekaček o nedělích,“ uvedl starosta na svém facebookovém profilu. Na prohřešek podle jeho slov přišla poukázat přímo k němu domů jedna ze Staroměšťanek.

„Je to poprvé, co se k podobnému případu musím vyjadřovat. Pro tentokrát jej nyní hodlám řešit pouze upozorňujícím dopisem, který zašlu na Povodí Moravy,“ řekl Josef Bazala s tím, že svým vyjádřením na internetu chtěl lidem vyhlášku pouze připomenout, aby se jejímu případnému porušování dalo předcházet,“ dodal.

Vyhláška týkající se nedělního zákazu sečení trávy platí od poloviny října roku 2018 a při jejím opakovaném porušování může uložit městská policie pokutu až pět tisíc korun. V případě, že by se takováto situace dostala do správního řízení, hrozí proviněným pokuta až ve výši 30 000 korun.

Mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař o porušení staroměstské vyhlášky prozatím neví a vyčkává na dopis starosty, aby se k němu mohl následně vyjádřit.

„Občas může k podobným případům docházet, avšak obvykle je řeší vedení konkrétních úseků naší společnosti,“ uvedl mluvčí.

Sousední města Kunovice či Uherské Hradiště podobnou vyhlášku nemají a o nedělích ve svých katastrech omezují výhradně hluk v rámci rušení nočního klidu po 22. hodině večer.  Blatničce se k sečení trávy postavili razantněji než ve Starém Městě, důvodem však je přetrvávající sucho.

Autor: Tomáš Vojkovský