V redakci Slováckého deníku se totiž sešli porotci, kteří každým rokem ceny udělují, a po dvouhodinovém zasedání dospěli k výsledku. „Jména samozřejmě neprozradím. Ale letos to byl boj. Já si myslel, že favorit bude jasný, ale kolegové mne hodně překvapili,“ uvedl předseda poroty a šéfredaktor Martin Nevyjel.

Tvůrcem letošních pierotů je malíř Jan Botek z Ostrožské Nové Vsi. „Je pro mne ctí, že letos přišla řada na mne, abych pieroty ztvárnil. Sám mám divadlo hodně rád. Zvláště na ty hry, které byly k vidění v minulosti, jsme spolu se ženou chodívali pravidelně. Mám rád klasiku, dobře udělanou klasiku,“ přiznal Botek.

Tradičním sponzorem Největších z pierotů je společnost Hamé. „Domnívám se, že jak Slovácké divadlo, tak naše společnost patří k tomuto regionu, a to je důvod, proč jsme se zapojili do akce Největší z pierotů. Samozřejmě vzrůstající jméno a kvalita představení Slováckého divadla jen podtrhuje náš zájem v tomto spojení pokračovat,“ uvedla marketingová ředitelka Hamé Marcela Mitáčková.
Ceny herci dostanou na divadelním plese, který se uskuteční 22. ledna.