Procesí absolvovalo bezmála dva kilometry dlouhý pochod od místního kostela svatých Filipa a Jakuba ke kapličce na okraji obce, kde se konala bohoslužba pod širým nebem. Kromě olomouckého arcibiskupa ji sloužili také místní kněží Petr Hofírek a Josef Stojaspal včetně někdejšího dolněmčanského faráře Ladislava Šviráka, v současnosti působícího v katedrále sv. Václava v Olomouci i v čele děkanátu Olomouc. Vzhledem k tomu, že věřící považují svatou Annu za patronku babiček, matek i vdov, zaměřil se Jan Graubner ve své promluvě na rodinu „V posledních letech, jakoby se u nás na výchovu zapomnělo. Až příliš se zdůrazňuje lidské já, moje nároky, moje práva, ale málo se myslí na to, že člověk nemůže žít sólo," poznamenal arcibiskup. Chce-li být člověk šťastný, potřebuje být podle jeho slov ve společenství.

„A pokud chce, aby bylo šťastné celé společenství, tak nemůže ty druhé jenom využívat pro sebe. Musí se naučit, dělat šťastnými ty druhé. A to je jedno z důležitých poselství pro dnešní rodinu," naznačil Graubner.

Podle dochovaných informací byla kaple svaté Anny v Dolním Němčí postavena v roce 1830 Tomášem Bobčíkem z vděčnosti Bohu za to, že jeho manželka, evangelička, přestoupila na katolickou víru. Kaple se pak stala každoročním cílem děkovných procesí věřících farníků o svatoanenské neděli.