Zatímco předcházejících pět ročníků jarmarku lidových řemesel se konalo v areálu za kulturním domem, ten letošní měl premiéru v Amfíku Bukovina za obcí. Aby se do něj i zpět dostalo 750 návštěvníků, k tomu sloužil vyhlídkový vláček Modravský drak z Luhačovic, který jezdil kyvadlově mezi vlakovou zastávkou v Popovicích a Amfíkem.

Jeho areál žil nejen řemesly, z nichž některé se pomalu z našeho života vytrácejí a jiné se po mnoha letech do něj zase vracejí, ale také muzikou, písničkami a tanci. Na pódiu to rozbalilo na sto padesát účinkujících z folklorních souborů Popovjánek, Světlovanu z Bojkovic, Dolňácka z Hluku, Rozmarýnu z Uherského Brodu-Újezdce, ženského sboru Podolské Frišky a cimbálové muziky Hora.

„Možností, jak za pěkného počasí prožít sobotní odpoledne v malebném prostředí Amfíku Bukovina, měli dospělí i děti víc než dost. Bylo tu živo a vládla perfektní atmosféra. Na jarmarku bylo k dostání všechno možné," pochvalovala si popovická starostka Jitka Nováková, která vystoupení účinkujících skloubila mistrně slovem.

Lidé, kteří měli představu o tom, co si jarmarku domů odnesou, to měli jednoduché. Hůře na tom byli ti nerozhodní. Popocházeli od stánku ke stánku a třeba se alespoň od lidových tvůrců něco přiučili. „My jsme s dcerou nemohly spustit oči z popovické krajkářky Lenky Dítkové, která před zraky diváků vytvářela paličkované krajky. Paličky v jejích rukou zněly jako kastaněty," popsala jeden ze zážitků na jarmarku Jarmila Drápalová z Uherského Brodu.