A to i přesto, že ohledně způsobu čištění odpadních vod několik let jednali s krajským úřadem i představiteli hradišťské radnice. Původním záměrem radních v Uherském Hradišti bylo totiž vytvoření přivaděče odpadních vod, na který by přispěly všechny zainteresované obce. Po vyjádření zástupců dotčených obcí je ale všechno jinak. Vyčištění splašků je nyní v rukou představitelů Uherského Hradiště.

„Zaslechla jsem, že Podolí se k projektu nepřipojí. Pokud se tyto zprávy potvrdí, nebudeme mít na společný projekt peníze. Část prostředků za Podolí bychom ze své pokladny neměli šanci uhradit,“ sdělila starostka Popovic Jitka Nováková. Její obavy starosta Podolí potvrdil. „V tomto projektu se s největší pravděpodobností vůbec nebudeme angažovat. Potřebujeme prostředky na kompletní rekonstrukci vlastní kanalizace, což nás odhadem přijde na třicet milionů korun. Z tohoto důvodu nejsme schopni se v projektu na vytvoření přípojky podílet,“ vysvětlil starosta Podolí Miroslav Křižka. Popovice i Podolí spadají pod působnost Uherského Hradiště. Představitelé metropole Slovácka tak museli zapeklitou situaci vyřešit vlastními silami.

„Finanční situaci zainteresovaných obcí respektujeme. Vyčištění vod z přilehlých obcí ale bezpodmínečně vyžaduje Evropská unie. Tuto záležitost musíme podle jejích předpisů vyřešit do roku 2010. Nechali jsme si proto vypracovat vlastní investiční záměr a smířili se s tím, že vytvoření přípojky na odvod splaškových vod bude pro nás dražší, než jsme původně předpokládali. Prostředky na investici v hodnotě 21,7 milionu korun ale ze sedmdesáti až osmdesáti procent uhradíme z dotačních titulů,“ poznamenal hradišťský místostarosta Květoslav Tichavský. Výstavba sběrače odpadních vod by měla začít počátkem příštího roku.