Posledních pár dnů lze ovlivnit hlasování v anketě Alej roku 2011, které běží na stránkách

http://arnika.org/…novane-aleje

. Během září a října lidé nominovali 54 alejí všeho druhu z různých částí země.

„Hlasovat lze do konce listopadu na našich webových stránkách Alej roku 2011. Slavnostní vyhlášení vítězné aleje s oceněním nejlepších fotografií se uskuteční 10. prosince přímo v regionu vítězné aleje,“ píšou pořadatelé na svých internetových stránkách.

Černobílá fotografie uherskohradišťské aleje zaujala natolik, že sahá po vítězství. „Tato krásná alej na pravém břehu Moravy je nafocena černobíle záměrně. Mnoho slunečných dnů už ji nečeká. Pily natrvalo zmrzačí jednu stranu aleje a to jen kvůli neochotě posunout hráz o pár decimetrů. Nejde nám ani tak o vítězství v soutěži samotné, jako spíš o vyslání SOS. Fotku aleje posíláme jako občanské sdružení Chraňme zeleň,“ uvedla autorka Lea Hudcová.

Zajímavý snímek pochází i z Hradčovic. „Lípy zde stojí už hodně dlouho a chůze touto alejí je díky nim vždy příjemná. Alej se mi podařilo zachytit v době ranní mlhy,“ uvedla autorka Lucie Smejkalová.

Záštitu nad soutěžní anketou Alej roku 2011 převzali členové petičního výboru petice Zachraňme stromy Marie Hrušková, spisovatelka píšící o památných stromech, a moderátor a publicista Přemek Podlaha.