Ten se zároveň uchází o křeslo starosty. „Chceme být u dění v Hradišti, a realizovat střízlivé projekty. Ty mají být především ku prospěchu občanům, a neměly by se za každou cenu stát jen reprezentační vizitkou naší práce,“ poznamenal na tiskové konferenci ČSSD v Uherském Hradišti Vajdík.

Tiskovou konferenci uspořádali v těchto dnech také lídři společné kandidátky TOP 09 a KRUH. Prvním mužem TOP 09 v Uherském Hradišti je stávající místostarosta Evžen Uher, který je v případě úspěchu v komunálních volbách i adeptem na starostu. „Od počátku byl jasným kandidátem na tuto pozici, na tom jsme se domluvili už v počátku spojení obou stran,“ podotkl lídr KRUH Ivo Frolec. Prioritami dua politických stran je, mimo jiné, oprava parkoviště u hřbitova v Mařaticích, rekonstrukce budovy hradišťské Základní umělecké školy a řešení parkování ve městě.

Volební program představili novinářům také zástupci ODS v čele s Květoslavem Tichavským. „My budeme klást důraz na řešení dopravní situace ve městě a rozšiřování sportovních a zelných ploch v Uherském Hradišti,“ slíbil Tichavský.