„Osmnáct policistů v Uherském Hradišti a stejný počet v Uherském Brodě se vydal zkontrolovat situaci v celkem dvaceti místech. Dechová zkouška potvrdila požití alkoholu u pětadvaceti mladistvých a jednoho nezletilého. Největší množství alkoholu v krvi měla teprve šestnáctiletá dívka, která před jedním z podniků na Uherskohradišťsku nadýchala 2,24 promile,“ prozradil mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental, který se akce také účastnil.

Pro většinu mladých hříšníků si přišli rodiče, ale na Uherskohradišťsku skončili také dva mladiství na obvodním oddělení policie a rodiče si je museli vyzvednout tam.

Policisté v pátek večer také udělili na místě osm blokových pokut, a to jednak personálu, který mladistvým alkohol nalil a také těm návštěvníkům nočních podniků, kteří svým mladším kamarádům alkohol koupili.

Kromě kontroly nočních podniků se policisté zaměřili také na řidiče. „Od jedné do třetí hodiny ranní jsme na Slovácku zkontrolovali sedmadevadesát vozidel.

Pokutu dostalo celkem čtrnáct řidičů, a to za řízení pod vlivem alkoholu, nepoužití bezpečnostních pásů či světel a také za překročení povolené rychlosti,“ dodal Mergental.