Nejvýraznější změnu pocítí lidé žijící ve Strání, kde k poslednímu dni letošního roku zanikne tamní policejní stanice.

V místě zůstane pouze úřední místnost.

Stav policejního dozoru se tam tak vrátí do situace zhruba před třemi lety.

O bezpečnost se tam mají postarat policisté z Obvodního oddělení Uherský Brod, kteří do Strání budou ve stanovených dnech dojíždět.

Změna tam nastane i v teritoriální působnosti, kdy Strání již nebude spadat pod Obvodní oddělení Bojkovice.

„Všechny události tedy bude řešit Obvodní oddělení Uherský Brod, což s sebou přinese i vyšší komfort a lepší dostupnost pro obyvatele Strání i Květné, spádově patřící pod Městský úřad Uherský Brod. Taktéž pozitivně vnímáme, že v případě jakéhokoliv oznámení budou vyjíždět policisté z Uherského Brodu, kde je zařazeno více policistů a vykonávají nepřetržitý výkon služby, včetně prvosledové hlídky určené pro rychlé a nebezpečné zásahy,“ upřesnila mluvčí policistů v Uherském Hradišti.

Poněkud s rozpaky tento krok policejního vedení hodnotí starosta Strání Antonín Popelka.

„Dá se říct, že se vracíme k modelu, který jsme u nás před lety měli. No, uvidíme, co nám změna přinese,“ poznamenal straňanský starosta s tím, že na bezpečnostní situaci v lokalitě se vždy pozitivně promítá to, když se policisté pravidelně objevují v ulicích.

„Víte, tady si všichni místní myslí, že takový krok je pochopitelně špatně. Zároveň ale každý ví, že to je rozhodnutí shora a stejně s tím nikdo nic nenadělá,“ poznamenal obyvatel obce na moravsko-slovenském pomezí Marek Mikláš,který je zároveň ředitel tamní sklárny.

Další novinkou je přeměna Obvodního oddělení na Policejní stanici v Uherském Ostrohu, kde bude sloužit sedm policistů včetně vedoucího.

„Kmenově bude policejní stanice zařazena pod Obvodní oddělení Uherské Hradiště. Nepřetržitý výkon služby v tomto teritoriu zabezpečí dané obvodní oddělení,“ upřesnila Milena Šabatová.

V tomto případě se na změně podepsal zejména podstav policistů v Uherském Ostrohu.

„Opakovaně jsme se o tuto záležitost i se starostou zajímali. Byli jsme ubezpečeni, že vše bude v pořádku a o noční služby v našem městě se postarají policisté z Uherského Hradiště,“ řekla Deníku ostrožská místostarostka Hana Příleská

Nové nastavení fungování policistů ve Strání a v Uherském Ostrohu posvětilo Ministerstvo vnitra ČR a je součástí systematizace struktur Policie ČR.

Počet policistů se ve zmíněných lokalitách podle Mileny Šabatové nezmění a postupně se má zvyšovat.