„Z pohledu veřejnosti se nic nezmění. Oddělení bude na stejném místě jako doposud,“ informovala o organizačních změnách uherskohradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková.

Od středy 17. prosince už nesídlí v Uherském Hradišti operační středisko, které bude jen krajské, tedy se sídlem ve Zlíně. Do roku 2010, kdy by mělo vzniknout krajské policejní ředitelství ve Zlíně, budou mít hradišťští policisté nadřízené v Brně. Organizace územního odboru se tedy změní jen v tom, že už nebude mít svého ředitele. S Novým rokem budou ve slovácké metropoli dva územní velitelé, a to dosavadní okresní ředitel Evžen Toman coby šéf všech uniformovaných policistů, a Miroslav Bartys zastávající funkci velitele kriminální police a vyšetřování.

O akcích větších rozměrů budou sice rozhodovat velitelé v kraji, v Uherském Hradišti však dále zůstává dopravní inspektorát. „Kompetence se nemění, a tak se nezmění ani způsob naší práce,“ uvedl vedoucí hradišťského dopravního inspektorátu Josef Hnilička.

Novinku provází i personální změny. Všichni propuštění policisté však dostali nabídnuta nová místa. Podle policejní mluvčí sice někteří, především starší policisté, odcházejí na vlastní žádost ze služby, žádné hromadné odchody se ale nekonají. Ve snaze o posílení důvěry a preventivní působení bude mít člověka navíc oddělení pro vztahy s veřejností.

Obce a starostové budou i nadále moct jednat s policisty na obvodech a v Uherském Hradišti, jen s výjimečně složitým problémem budou muset do Brna.

„Věci, které se týkají veřejného pořádku, řešíme s místním obvodním oddělením. Jen se záležitostmi týkajícími se dopravy jezdíme do Hradiště. Pokud bychom museli do Zlína nebo dokonce Brna, byla by to komplikace,“ poznamenal buchlovický místostarosta Bořek Žižlavský.