Při sobotních vinařských slavnostech v Polešovicích ale všech 20 vinařů a vinařských podniků, přihlášených svými 111 vzorky do prestižní soutěže TOP Víno Slovácka, připomenulo vyznavačům vinných moků, že jsou to oni, kdo umí na Slovácku a v přilehlých obcích Blatnice pod Sv. Antonínkem a v Blatničce udělat dobré víno.

„Pro vinaře je značka TOP Víno Slovácka oceněním jejich celoroční záslužné práce. Těší mě, že soutěž získává stále větší popularitu u veřejnosti, že se z roku na rok zvyšuje kvalita vín. Částečně se obměnili vystavovatelé, ale přibyla i nová vinařství, která jsou přínosem pro prestiž této soutěže,“ neskrývala radost Dagmar Gracová, ředitelka Agrární komory Uherské Hradiště.

Podívejte se i na druhou fotogalerii z akce.

Ocenila aktivitu, spolupráci a přístup všech, kteří se na realizaci zmíněného vinařského klání podíleli a finančně ji podpořili.

„Jenom to dnešní vyhlášení výsledků soutěže stálo spoustu práce, kterou tu Polešovičtí odvedli. Je vidět, že městys touto akcí opravdu žije, že venkovský život je v něm stále živý,“ nešetřila slovy chvály Dagmar Gracová.

Vinařské slavnosti v Polešovicích, kterých se zúčastnily stovky lidí, umocnil doprovodný kulturní program. Pohodovou atmosféru v multifunkčním zařízení v areálu tamní školy navodili krojovaní žáci mateřinky, chlapci a děvčata z Polešovjánku, Chlapi z Kunovic s folklorním souborem, cimbálovky Kunovjan a Dolňáci, vinaři z Polešovic a tamní ženský sbor Drmolice.

V multifunkčním zařízení mohli návštěvníci vinařských slavností ochutnat vína vystavovatelů TOP Víno Slovácka, ale také regionální potraviny Zlínského kraje.

Po skončení programu se milovníci vína přesunuli pěšky nebo vláčkem Steelinka do samého srdce Polešovic, ulice Vinařské, kde v některém z 13 otevřených sklepů mohli ochutnávat vína polešovických vinařů. V ulici jim k tomu vyhrávaly cimbálové muziky Dolňáci a Kunovjan.

Deset vyhodnocených vín s nejvyšším počtem bodů, která získala certifikát TOP Víno Slovácka 2018 1. Chardonnay, Jaroslav Vaďura, Polešovice
2. Florianka, Víno Masarik, Blatnice pod sv. Antonínkem
3. Pálava, Vaďura Jaroslav, Polešovice
4. Rulandské šedé, Vinařství Šoustek, Polešovice
5. Chardonnay, Vinařství U Kostela, Polešovice
6. Muškát moravský, Vinařství U Kostela, Polešovice
7. Zweigeltrebe, Václav Cícha, Blatnice pod Sv. Antonínkem
8. Cuvée Stará Hora, Václav Cícha, Blatnice pod Sv. Antonínkem
9. Rulandské bílé, Zlomek &Vávra, Boršice u Blatnice
10. Rulandské šedé, Zlomek & Vávra, Boršice u Blatnice

Nejlepší kolekce vín TOP Víno Slovácka 2017
1. Vinařství Vaďura, Polešovice,
2. Víno Hruška, Boršice u Blatnice
3. Jan Šoustek, Vinařství J&J Šoustek