Zástupci obce si totiž nechali poradit přímo od žáků. Ti svými obrázky načrtli vzhled nových prostor.

„Tento krok vychází z programu Ministerstva pro místní rozvoj, které jsme požádali o dotaci na zmíněná díla. Děti na papír ztvárňovaly vize, jak by mělo hřiště v centrálním parku a čtyři učebny ve škole vypadat. Hlavně z návrhů hřiště pak vycházel projektant,“ upřesnil spolupráci se školáky polešovický starosta Michal Zapletal.

Obrázků se nakonec sešlo několik desítek. „Jen kreseb hřiště bylo asi šedesát. Některé prvky nebo i celé výtvory byly velmi podobné, takže děti měly mnohdy stejnou představu,“ podotkl starosta.

Zapojení dětí do plánů obce si pochvaluje i Jiřina Martykánová, ředitelka polešovické základní školy. „Myslím, že to byl dobrý nápad přizvat k projektování děti. Ony budou hřiště a třídy využívat. Leckdy taky vidí věci jinak než dospělí, a to může být ku prospěchu. Navíc si děti budou vybrané třídy v rámci akce i samy zpestřovat vybranými malbami,“ upozornila ředitelka.

Podobné aktivity jako v případě aktuálních investic podle ní nejsou pro školáky úplnou novinkou. „Děti se už podílely na vizáži jedné ze zdí u silnice, kterou pomalovaly motivy přírody. V tom budou pokračovat i nadále,“ vzpomněla Martykánová. S povděkem pak přijme každou další akci, na které děti budou moci s radnicí spolupracovat.

Přístup zástupců Polešovic hodnotí pozitivně i řada obyvatel z jiných obcí. „Myslím, že to je chvályhodné. Konečně někdo přišel s něčím, co se opravdu přibližuje mottu S lidmi pro lidi,“ míní Karel Stědřina z Uherského Hradiště.

Vybudování hřiště si podle starosty Zapletala vyžádá více než tři sta tisíc korun. Náklady na rekonstrukci školních učeben se pak vyšplhají na bezmála pět set tisíc korun. „Pokud letos dotaci opravdu dostaneme, obě investice zre〜alizujeme ještě v tomto roce. Akce budeme také muset dofinancovat z rozpočtu obce. Práce by měly začít v létě,“ doplnil starosta.