„Středisko už je strašně zchátralé. Větší opravu nepamatuje. Jsou tam původní okna, stará střecha a komíny v dezolátním stavu. Z těch dokonce odpadávají kusy cihel, které ohrožují chodce,“ popsal polešovický starosta Michal Zapletal.

Výraznou proměnou projde i vchod do dvou stávajících bytů nad ordinacemi. Ten byl až doposud společný pro obyvatele bytů i pacienty. „Z hygienického hlediska to nebylo vůbec dobré řešení. Proto vznikne zcela nové venkovní schodiště,“ doplnil starosta.

Pro koho nové byty radní postaví, zatím rozhodnuté není. Šanci na jejich pronájem dostanou mladé rodiny nebo starší lidé. „Napovědět by nám měla anketa, která bude zjišťovat zájem obyvatel. Sám se ale přikláním spíše k variantě bytů pro mladé, protože zařízení s pečovatelskou službou už v obci máme,“ zmínil Zapletal.

Náklady na rekonstrukci střediska a výstavbu nových bytů dosáhnou zhruba pěti milionů korun. Radní ale počítají se státními dotacemi, bez kterých by se zřejmě neobešli.

„Práce zahájíme určitě letos. Nejspíše je ale rozdělíme na dvě etapy a byty doděláme v příštím roce,“ přemýšlí starosta, podle kterého u zdravotního střediska vznikne rovněž nové parkoviště.