Padesátiny vzdělávacího ústavu doplnily výstavy a bohatý kulturní program

Slavnostní zahájení oslav s následnou prohlídkou budovy připadlo na pátek 9. listopadu odpoledne. První den třídenních oslav ukončilo neformální setkání hostů a zaměstnanců Polešovického vzdělávacího ústavu. Na sobotu 10.listopadu dopoledne pak organizátoři připravili den otevřených dveří pro veřejnost a výstavu mapující historii i současnost školy. Odpoledne pak účastníci akce zhlédli kulturní pásmo dětí v místní sokolovně.

„Na tuto kulturní část programu přišlo zhruba tři sta hostů. Řady lidí neprořídly ani v neděli 11. listopadu,“ pochvalovala si ředitelka školy Jiřina Martykánová. Večer pak patřil společenskému programu, který hudebně doprovodila skupina Katky Gazdové.

Pompézní oslavy vyvrcholily v neděli, kdy program uzavřela odpolední diskotéka s diskžokeji bratry Chabičovskými. Tento druh zábavy ocenili zejména mladší účastníci oslav. „Je to tady super, dnešní akce je důkazem toho, že škola může být skutečně i hrou,“ podotkla nadšeně třináctiletá Jiřina Pavlíčková, která do Polešovic přijela za svými kamarády z Uherského Hradiště.

V současné době školu navštěvuje 168 žáků. Starosta obce připomněl, že objekt čeká v budoucnu celá řada neodkladných úprav.

„Musíme vyřešit opravu střechy a zbudovat nové školní hřiště. Největší investice ale bude nutné investovat do přestavby jídelny s kuchyní. Předpokládám, že na tyto úpravy budeme muset vyčlenit jedenáct milionů korun,“ poznamenal starosta Polešovic Michal Zapletal.

Za dobu svého trvání zaznamenala budova školského zařízení mnoho změn. Obnovou prošel také areál školního hřiště, na zahradě byl postaven skleník. V roce 1968 vichřice zničila téměř polovinu střechy na budově a zbytek byl tak poškozen, že musela být celá střecha překryta. Polešovjané vybudovali novou kotelnu, která sloužila do roku 2001 i pro vytápění sousední mateřské školy.

Přečtěte si také:

Polešovická škola oslaví 50. výročí

Hřiště i učebny si navrhly polešovické děti