S novým vedením tamní radnice svítá mu na lepší časy. Polešovický starosta Michal Zapletal slibuje změnu do tří let.

„Je pro mě velice obtížné dostat se domů. Přemísťuji se po malých úsecích, a to mě stojí hodně sil. Cestu zvládám jen díky dobré fyzické kondici,“ postěžoval si Dvouletý. O opravu špatně sjízdné komunikace v ulici Zbořisko u pekárny zastupitelstvo mnohokrát žádal. Neúspěšně.

Nově zvolený polešovický starosta Zapletal vede problémovou lokalitu v patrnosti. V brzké době plánuje její úpravu. „Chystáme projektovou dokumentaci na opravu inkriminované čtvrti a navazující silnice až po základní školu. Podle předběžných odhadů bychom mohli s pracemi začít do dvou tří let,“ prozradil Zapletal.

Náklady na úpravy povrchu vozovky rada obce odhaduje přibližně na osm milionů korun. „Investice to není zase tak nákladná. Nejprve však musíme dodělat akutnější záležitosti v obci. Budeme se také snažit získat dotace z Evropské unie. V nejhorším případě to ovšem utáhneme i z obecního rozpočtu,“ poznamenal Zapletal.

Problémy polešovických invalidů chápe i Petra Málková, členka Pracovní skupiny pro rozvoj sociálních služeb v Uherském Brodě. „Vozíčkáři u nás mají mnoho problémů se špatně sjízdými cestami. Radnice se nám ovšem snaží vyjít maximálně vstříc a nejnutnější úpravy již pracovníci provedli. Zůstává ale nadále spousta nedořešených částí města,“ přiblížila situaci Málková.

Vytváření bezbariérových komunikací vyžaduje podle ní mnoho úsilí úředníků a trpělivosti ze strany invalidů. „Investice se přesto vyplatí. Nikdo totiž neví, jestli nebude za pár let taky na vozíku,“ dodává Málková.

ZDE>SI TAKÉ PŘEČTETE DALŠÍ AKTUÁLNÍ ZPRÁVY ZTÝDENÍKU SLOVÁCKÉ NOVINY