Informoval o tom polešovický starosta Michal Zapletal. S výstavbou by podle něj měli dělníci začít už v příštím roce. Nového centra se pak lidé dočkají ještě do podzimu.

„Už mám hotový projekt i stavební povolení. Teď už zbývá pouze žádost o dotace z evropských fondů. Tu musím podat asi do dvou týdnů,“ prozradil starosta Zapletal.

Hřiště nejvíce poslouží školákům. Na své si ale přijdou i ti nejmenší. V areálu se totiž kromě běžeckých drah, doskočiště, tartanové plochy a volejbalového kurtu objeví i dětské hřiště.

Celý komplex doplní také amfiteátr. Ten by chtěli radní využívat především při společenských akcích, jako jsou hody nebo vinobraní. „Doteď jsme se scházeli v pohostinství na Salajce, ale ta momentálně nefunguje. Je tak nejvyšší čas, abychom zajistili místo, kde se můžou lidé scházet,“ dodal Zapletal.
Pokud městys získá dotace z Unie, z výstavbou osmimilionového areálu se podle starosty začně už na jaře příštího roku. Dokončit by jej dělníci mohli do podzimu.

Nové prostory pro výuku a sportovní aktivity studentů uvítá i ředitelka polešovické školy Jiřina Martykánová. „Současné hřiště je absolutně nefunkční. Je to spíše drnoviště a uprostřed navíc někdo v minulosti postavil tenisový kurt, čímž hřiště úplně znehodnotil. Nový areál nám bude naprosto vyhovovat a je dobré, že má i zázemí a posezení,“ míní ředitelka.

Stejně jako Polešovičtí usilují o nový multifunkční areál i v brodské Základní škole na Mariánském náměstí. Tamní vedení chce okolí školy vylepšit za deset milionů korun. „Myšlenka na rekonstrukci je stará asi deset let, nikdy ale nedošlo k podání žádosti o dotaci. Tu stejně jako hřiště nutně potřebujeme. Venkovní prostory totiž nevyhovují už ani z hlediska bezpečnosti,“ poznamenal ředitel školy Bohuslav Jandásek, podle kterého stávající studie zahrnuje například hřiště pro družinu, altán nebo včelín.