„Udělali jsme novou střechu, která má přesah do ulice. Řidič kamionu pod ní zajel a už se s autem nepohnul. Naštěstí vypnul nějakou hydrauliku, díky které se vůz snížil, a vyjel,“ přiblížila obyvatelka domu u jednoho z mostků Monika Martykánová.

Na střeše podle ní naštěstí vážné škody nevznikly. Kvůli nehodě přesto podala na radnici stížnost. Nebylo to totiž poprvé, co byl dům v ohrožení. „Asi před rokem nám dům jen těsně minul kamion při couvání. Měli jsme ještě starou střechu bez přesahu, což ji asi zachránilo,“ dodala žena s tím, že těžká auta jezdila do velkoskladu nápojů, který v ulici fungoval. Ten majitelé o prázdinách zrušili. Radost obyvatel ale netrvala dlouho. Místo skladu zabral prý nový podnikatel s kovy. Na radnici ovšem ještě žádné oznámení o započetí jeho činnosti nedorazilo.

I kdyby kamion ulicí víckrát neprojel, radní se rozhodli situaci radikálně vyřešit. Na mostky chtějí umístit značky zakazující vjezd těžkých vozidel. „Pamatuju si, že na jednom dřív cedule byla. Úsek chceme do budoucna zabezpečit, aby se nestal nějaký malér. Omezit průjezd autům s velkou tonáží je jediné, co můžeme udělat,“ poznamenal polešovický starosta Michal Zapletal, podle kterého jsou s kamiony potíže i ve „vinařské“ ulici. Těmi se ale kvůli plánované opravě kanalizace radní zatím zabývat nebudou.

Cedule chce starosta na mostky nechat instalovat už za pár dní. Omezit by měly vjezd vozidlům težším než 3,5 tuny. Pokud se ale neprokáže, že obě značky stály v ulici i dříve, rozhodne o jejich umístění až policie. „Situaci na místě prošetříme, vyhodnotíme a vyjádříme se k umístění značení. Místní komunikace, kde je kamionová doprava nežádoucí, se ale zákazovými značkami většinou opatřují, popřípadě i s dodatkovými tabulkami,“ upřesnil šéf hradišťského dopravního inspektorátu Josef Hnilička.