Následovalo ošetření v nemocnici a vymáhání pokuty, které se odehrálo pro ni za nepochopitelných okolností.

Hradišťským bastionem žena projela bez problémů, ale při výjezdu narazila do brány. „Nepodařilo se mi jí vyhnout, byla totiž z poloviny zavřená. Doplatila jsem na svoji pozdní reakci a průjezd neustála,“ uvedla Jeriová.

Žena se po pádu z bicyklu ocitla v šoku. Nebyla schopná postavit se na nohy a jít. „Kolemjdoucí paní, která se vyznala ve zdravotní pomoci, mi zavolala sanitku. Pociťovala jsem šílenou bolest, bylo mi na omdlení,“ popsala své pocity bezprostředně po neštěstí. Ještě před příjezdem záchranné služby se na místě kolize objevili policisté, aby nehodu prošetřili. Ty o případu zřejmě informovali pracovníci záchranné služby. „Zákon říká, že i osobě na kole, která způsobila nehodu, byť sama sobě, náleží pokuta. Proto policisté postupovali v souladu se zákonem,“ sdělil uherskohradišťský policejní mluvčí Aleš Mergental.

Zdravotníci zraněné mezitím zafixovali ruku a píchli utišující injekci. Ihned po příjezdu do nemocnice dostala další injekci a infuzi. Levou ruku měla totiž vykloubenou v lokti a nervy v ní porušené, proto se musela posléze podrobit zákroku pod celkovou narkózou.

„Když jsem ležela na sále, vešli tam policisté, kteří mi sdělili obvinění z dopravní nehody. Bez ohledu na můj aktuální stav po mně požadovali dva tisíce korun pod pohrůžkou, že když nezaplatím, ve správním řízení mě to přijde dráž,“ konstatovala žena, která míní, že v danou dobu nebyla schopna rozumně uvažovat, neboť byla bolestí mimo a omráčena sedativy. Strážci zákona proto údajně přivolali manžela dotyčné, který pod tíhou stresu dvoutisícovou pokutu zaplatil.

„Mezitím mi sestřička píchla injekci před narkózou. Policisté mi ale ještě stihli dát do rukou protokol k podpisu. Udělala jsem na papír nějakou čáru a v tu chvíli jsem spala,“ líčila Jeriová, která se cítila bezmocná a strážci zákona ponížená. „Ve svém životě jsem se s takovou degradací lidské důstojnosti nesetkala,“ tvrdí.

„Policistům nemůžeme zabránit v kontaktu s účastníkem nehody. Výjimkou jsou pouze případy, kdy je pacient v kómatu. Pokud se ale samotný pacient necítí na rozhovor se strážci zákona, může jejich přítomnost odmítnout,“ vysvětlil mluvčí Uherskohradišťské nemocnice Jan Hrdý.

Tuto skutečnost potvrdil také policejní mluvčí, podle kterého nedostala poraněná žena pokutu jen za nehodu, kterou způsobila, ale také za to, že v bastionu není pohyb na jízdním kole dovolen.

Jestli se bude žena proti pokutě nějak bránit, není jisté. „První si chci na policii prohlédnout, co jsem to vůbec podepsala. Potom zvážím své další kroky,“ naznačila Jeriová.