Kromě něj a početného zástupu příznivců poutavých Jilíkových příběhů nechyběli ani nakladatel pražského nakladatelství Regia Jan Martinec, ředitel knihovny B. B. Buchlovana Radovan Jančář, dlouholetý člen Slováckého divadla Vladimír Doskočil, který přečetl část jedné z kapitol knihy a o hudební doprovod akce se postarala rodinná gajdošská muzika Gajdoši z Kopanic.

Členové rodinné gajdošské muziky jsou Jilíkovi dlouholetí přátelé už od doby, kdy psal knihu Žítkovské čarování.

„A právě Lídie, která je vnučkou někdejší bohyně Irmy Gabrhelové, mi poskytovala celou řadu důležitých informací a také mě v minulosti ke své babičce přivedla. Tehdy naše přátelství vzniklo,“ řekl Jiří Jilík.

Uherské Hradiště: Matyášovu bránu čeká po 13 letech oprava za 4,5 milionu korun
Matyášovu bránu v Uherském Hradišti čeká po 13 letech oprava za 4,5 milionu

Ač to z názvu knihy vypadá, že to bude o žítkovských bohyních, jsou v ní podle Radomíra Jančáře také příběhy z jiných lokalit, jako například Nivnice, Bánov, Bystřice pod Lopeníkem, Blatnice pod Svatým Antonínkem či kopanice na slovenské straně Bílých Karpat.

„V knihách edice Tajemné stezky popisují regionální autoři historii, památky, silné osobnosti. V této edici už vyšlo více než padesát knih z různých regionů. Je to už pátá Jilíkova knížka vydaná v našem nakladatelství,“ upřesnil Jan Martinec.

První byla podle jeho slov Chřiby, strážci středního Pomoraví, další Zapomenuté příběhy slováckého Dolňácka, třetí byla Poolšavím, cestou králů i špehýřů a čtvrtou, která vyšla mimo edici Tajemné stezky byla kniha s názvem Muž, který viděl démona.