„Poprvé jsem tyto prostory navštívil, když Galerii slavnostně otevřeli. Od té doby jsem zde byl už několikrát. Dnes jsem si na prohlídku vyčlenil dostatečné množství času, abych si ji vychutnal,“ uvedl starosta na dotaz Deníku.

Přiznal se, že se přitom dozvěděl také podrobnosti o plánované výstavě obrazů Joži Uprky v Paříži, která by se měla uskutečnit v příštím roce u příležitosti 160. výročí Uprkova narození.

„Organizátorům v tomto fandím a věřím že výstava bude významným způsobem reprezentovat nejen ČR, Slovácko, ale i královské město Uherské Hradiště, které je se jménem Joži Uprky nesmazatelně spojeno,“ poznamenal Stanislav Blaha.

Vyjádřil se rovněž k případnému pojmenování některého z uherskohradišťských míst, ulic nebo náměstí v katastru města po Jožovi Uprkovi.

„Tento požadavek vnímám jako vážný a důležitý, takže se k tomu zcela jistě dostaneme v souvislosti s pojmenováváním nových prostor či veřejných prostranství, ať už to bude ulice, náměstí, cokoliv co vznikne nově,“ dodal starosta.