„Venku máme veškerou techniku. Ta jezdí bez přestání už od včerejšího odpoledne,“ sdělil dispečer Technických služeb Zlín Zdeněk Šperka. Dodal, že dnes jim byly problémy zatím nahlášeny od dopravního podniku jen v místní části Zlín-Kostelec. „Uježděná cesta způsobila krátce po sedmé hodině problémy kloubovému autobusu, který musel počkat, než mu přijede na pomoc náš sypač,“ upřesnil Šperka.

Komplikace nastaly kolem půl osmé ráno i na kopci mezi Zádveřicemi a Horní Lhotou.

„Vzpříčil se tam kamion a ve směru na Horní Lhotu zablokoval dopravu. Proto bylo nutné jej vyprostit,“ uvedl dispečer Správy a údržby silnic Zlín Pavel Janča. Podle jeho informací je už v teď kopec opět průjezdný.

„V terénu teď máme šestnáct sypačů a tři traktory, které odklízejí ze silnic rozbředlý sníh,“ doplnil Janča.

Dodal, že na některých místech regionu, začalo práci silničářům opět ztěžovat husté sněžení. K těm patří podle Janči například Petrůvka nebo Syrákov.

V pohotovosti byli však i hasiči.

„Během večera a v noci jsme museli v okrese vyjíždět kvůli sněhu hned několikrát. V Tlumačově jsme byli přivoláni k odstranění porostu kolem trati a před sedmou hodinou ranní jsme pak pomáhali vyprostit kamion, který se tam vzpříčil přes cestu. V Želechovicích nad Dřevnicí jsme z cesty odstraňovali strom, který se pod tíhou sněhu zřítil. Na ulici Růmy jsme byli přivoláni ke sněhem zdeformované nafukovací tenisové hale,“ uvedl za Hasičský záchraný sbor Zlínského kraje Štefan Hrtús.

Co vlastně sníh na Růmech způsobil, popsal spolumajitel sportovního areálu Jan Střítežský.

„Do šesti hodin tam ještě hráli lidé. Už v té době jsem si všiml, že se vrch nafukovací haly začíná pod množstvím mokrého sněhu prohýbat. Hned jsem volal dodavateli, co si počít. Když nic nepomáhalo, zavolal jsem hasiče,“ uvedl Střítežský.

Halu však od pádu zachránit nedokázali.

„Během půl hodiny už ležel prostředek stanu na zemi, hasiči nám pomohli alespoň vynosit zevnitř tenisové sloupky a nějaké další věci. Pak jsme museli halu vypustit, aby nedošlo ještě k většímu poškození," doplnil Střítežský.

Policie od rána zaznamenala několik drobných nehod, které se však obešly bez vážnějších zranění.
10.50 hod.

V současné době jsou vozovky ve Zlíně a jeho nejbližším okolí většinou jen mokré, pouze místy leží zbytky prosoleného sněhu.

„Zatím jsou cesty sjízdné bez omezení,“ uvedl dispečer Technických služeb Zlín Zdeněk Šperka.

Převážně na Petrůvce a na Syrákově musí řidiči dbát zvýšené opatrnosti. „Na těchto trasách jsou stále zbytky břečky, ostatní vozovky jsou většinou mokré,“ sdělil dispečer Správy a údržby silnic Zlín Pavel Janča.