Následná oslava vítězství 1. FC Slovácka, cenného skalpu Sparty Praha a nadšení fanoušků i hráčů po předání poháru na stadionu, se hned po zápasu přelily do barů, restaurací a jejich předzahrádek ve městě.

Zatímco však domácí slavili ve velkém a pivo v rozpáleném večeru teklo proudem, sparťanští rowdies odcházeli domů sice se svěšenými hlavami, ale bez excesů, jimiž jsou vyhlášení.

„Bylo to úplně v klidu. Policisté je doprovodili k autobusům a autům a oni odjížděli po vlastní ose domů. Pak jsme monitorovali dění ve městě, ale nebylo třeba zásahovat,“ řekla Deníku policejní mluvčí Milena Šabatová.

Finále českého fotbalového poháru MOL Cupu: 1. FC Slovácko - Sparta Praha, 18. května 2022 v Uherském Hradišti. Fotbalisté Slovácka slaví první velkou trofej.
Fotbalisté Slovácka zapíjeli triumf na Slunci. Sadílek brečel, "Šumi" děkoval

Hráči vítězného mančaftu společně s trenéry a klubovým vedením slavili v restauraci Hotelu Slunce, podnikatele a exsenátora Ivo Valenty. Odtud se krátce po půl desáté večer přesunuli na pódium na Masarykovo náměstí, aby svým fandům ukázali vítěznou trofej.

„Olé, olé, olé, olé,“ burácel dav, jenž plochu kolem nich z poloviny zaplnil a skandoval jména svých fotbalových bohů, kteří jeden po druhém brali pohár do rukou a zvedali ho nad hlavu.

„Ondra Šašinka, Ondra Šašinka, Míša Kohút, Míša Kohút, Pátrik Šimko, Pátrik Šimko,“ rozléhalo se vítěznou nocí.

Rozevlátí fotbalisté pak ještě s pohárem putovali centrem města. O svou radost se podělili také v baru LaRosco, kde to ještě dlouho poté žilo.

Fanoušci Slovácka sledovali v Pivnici Krček finále českého fotbalového poháru MOL Cup.
Nadšení fanoušci Slovácka se vydali do centra. Slaví v ulicích i na náměstí

Absolutní nával zažil také vyhlášený Tomibar, kde nebylo k hnutí.

„Takhle uprostřed týdne to byl pořádný nářez,“ poznamenal barman Michal.

Opojení z vítězství odeznívalo v Uherském Hradišti jen pozvolna a ti největší fandové se jej vzdávali jen velmi neradi. Vůbec se nedivím jejich přání, aby ta vítězná radost trvala věčně.

Policie na hřišti během utkání.
Haf, haf. Policisté se psy zničili finále. Svědík měl strach, sparťané se divili