A o její popularitě nemůže být pochyb, protože se v jejím průběhu, počet lidí ve Zlámanci na několik hodin více než zdvojnásobil. Po stanovené trase s dvěma desítkami pohádkových zastavení se totiž podle zlámaneckého starosty Jiřího Chmely valilo na sedm stovek malých i velkých návštěvníků. Ti na několikakilometrové trase soutěžili o dřevěné žetonky, které pak směnili za sladkosti a drobné dárky.

Přitom postupně potkávali například čerty, indiány, Asterixe s Obelixem, princeznu Elsu, mohli se nechat poléčit Dařbujánem, zasmát se se Spejblem a Hurvínkem, kouzlit s Harry Potterem, nebo pomoct vyprat prádlo Elišce ze mlejna.

Progres 2 na Rock-Festu v Amfíku Bukovina v Popovicích, 24. června 2022
VIDEO: Pohodový Rock-Fest v Popovicích roztančil legendární Progres 2

„Jsme moc rádi, že se vydařilo počasí a všichni si tak mohli Pohádkového lesa užít. Přišlo na sedm stovek dětí s rodiči, dědečky, babičkami, strýčky i tetičkami, a to je velmi hojná účast na vesnici s 327 obyvateli,“ prozradil Deníku Jiří Chmela.

V cíli příjemné procházky pod korunami stromů, o parném sobotním odpoledni, pak lidé mohli přispět na rehabilitační pomůcky chlapci Matýskovi ze sousedních Nedachlebic, jenž od narození trpí vrozenou vadou kloubní ztuhlosti, tzv artrogrypozou. „Moc pěkné to bylo, i když pro rodiny s kočárky místy i náročné. Nakonec jsme přispěly i postiženému Matýskovi,“ řekla maminka tříleté Karolíny, která s dcerkou dorazila do Zlámance z Uherského Hradiště.