Oblíbené je tradiční sušení

„Houby se dají uchovávat ve skvělé kvalitě všelijak. Velmi oblíbené je samozřejmě tradiční sušení, ale ne všechny houby se suší stejně rychle. Například hřib žlutomasý neboli babka by se měl zpracovat hned, jinak se rychle kazí. Ideální je nakrájet ho na plátky a dát sušit na prudké slunce, do sušičky nebo do lehce rozehřáté trouby. Když jsou nakrájené kousky jen v teplé místnosti, mohou začít mokvat a už nejsou tak kvalitní. Dobře usušené houby pak vydrží v uzavřené sklenici i rok," radí odborník Vítězslav Bičík z Univerzity Palackého v Olomouci. V chladu se pak houby dají uskladnit ještě déle. Aby nezabíraly příliš místa v mrazničce, radí Vítězslav Bičík jeden ze svých osvědčených způsobů úpravy. „Jakékoliv hřiby můžeme nakrájet na jemné kostičky a rovnou je podusit na oleji s cibulkou a solí. Pak je jen necháme vychladnout, dáme je třeba do plastové krabičky a přibližně při teplotě -26 stupňů nám v mrazničce vydrží i dva roky," vysvětluje.

Kromě úspory místa má tento způsob uskladnění i další výhody. Od aromatických hub mohou v mrazničce načichnout ostatní potraviny, ale při této úpravě by k tomu dojít nemělo. „Když vše pečlivě utěsníme a případně dáme ještě do sáčku, neměli bychom o houbách vůbec vědět. Stejně to samozřejmě funguje, i když hříbky jen nakrájíme a zamrazíme," prozrazuje odborník.

Malé babky jsou v zálivce výborné

Pokud si přinesete z lesa bohatou úrodu hřibů a chcete je uchovat pěkně šťavnaté, nabízí se mnoho dalších variant na zpracování. „Existuje řada vynikajících nálevů s kořením, octem, solí nebo na sádle. Při tomto způsobu úpravy dokonce nevadí, když jsou houby mírně červivé. Ve všech nálevech chutnají báječně a dají se jako zavařenina uchovat i několik let. Právě malé babky jsou v zálivce moc dobré. Když na ně pak dostanete chuť, stačí je jen opláchnout a použít pod maso, do polévky i na smaženici," uvádí Vítězslav Bičík.

Nejlépe samozřejmě chutnají čerstvé houby a nyní jsou pro jejich sběr ideální podmínky. Kam se podle Vítězslava Bičíka vydat, abyste si domů přinesli pořádné zásoby na zimu? „Hodně rostou například u Konice, kde byla před čtrnácti dny velká průtrž. Známé oblasti, jako je třeba Hrubá Voda u Olomouce, jsou teď slabší. Ale zkušení houbaři na svých místech vždy něco najdou," dodává na závěr.