Neúspěšně tam skončila pátrací akce policistů a hasičů po pohřešovaném majiteli jedné stavební firmy z Uherského Hradiště. Bezvládné tělo 63letého muže našli po proudu toku, více než kilometr od jeho domku, kam jezdil na chalupu.

U pátrání byl přítomen i starosta Březové Josef Trecha.

„Přišla mi SMS, že někoho hledají, a tak jsem se tam jel podívat. Vedle policistů, kteří už prohledávali okolí koryta potoka tam byli také hasiči. Nakonec toho nešťastníka vytáhli z vody policisté ještě na katastru Lopeníka,“ upřesnil Josef Trecha.

Podle něj to nebylo poprvé, co se hladina Hrubáru tak vzedmula.

Ilustrační foto.
Čtyři lidé se topili ve Veličce. Jeden z nich je ve vážném stavu

Pátrání podle starosty Lopeníka Romana Bučka začalo někdy v neděli odpoledne a skončilo navečer po 18. hodině.

„Šlo o rodáka z naší vesnice. Jezdil k nám na chalupu po svých rodičích. Hasiči a policisté ho hledali v povodí potoka Hrubár a objevili více než kilometr daleko od domku po proudu. Bohužel už mrtvého,“ uvedl Roman Buček. 

Zřejmě fotil a voda ho strhla

Vytrvalý déšť podle něj ale vzedmul hladinu Hrubáru už v sobotu. A přesně od toho dne, kdy na chalupu odjel, se pohřešovaný neozval své rodině.

„Měl si jít fotografovat rozvodněný potok. Policistům to oznámili v neděli. Pak ho začalo hledat zhruba padesát osob, policisté spolu s hasiči. Muže našli bez známek života krátce po osmnácté hodině,“ doplnila mluvčí policistů Simona Kyšnerová.

U kostelíku sv. Jana Křtitele se konal Den obce Modrá.
Den obce Modrá byl spojen se svatojánskými slavnostmi

„Je strašné neštěstí, že se kdesi nahoře v Bílých Karpatech rozvodní potok a v něm utone člověk, kterého osobně znáte,“ sdělila žena z Uherského Hradiště, která si ale nepřála zveřejnit své jméno.

Jde už o čtvrtou oběť velké vody za uplynulý víkend. V neděli zemřela osmiletá dívka, která při vyjížďce na raftu s otcem a 15letou sestrou vypadla z člunu poblíž soutoku Morávky a Ostravice na Frýdecko-Místecku. Našli v bezvědomí, po převozu do nemocnice však zemřela. Otec a sestra vyvázli bez zranění. V sobotu spatřili lidé v řece Osoblaze na Bruntálsku dvě těla. Utonulého muže hasiči z řeky vytáhli týž den, ženské tělo, které svědci ve vodě viděli taktéž, se stále nenašlo.

VIDEO: Rozvodněný Hrubár