„Na to, že jsme v zápase udělali pár změn, tak to byl velmi slušný výkon. Jen škoda toho výpadku v prvním poločase, kdy jsme si nechali dát gól z penalty. Mužstvo jinak musím pochválit, pracovalo dobře. Byla to velmi důstojná tečka za Konferenční ligou,“ prohlásil trenér Slovácka Martin Svědík.

Tým z Uherského Hradiště obsadil v nabité skupině D s pěti body poslední místo.

Ze šesti zápasů dokázal zvítězit pouze na hřišti Nice a k tomu uhrál dvě remízy právě se srbským vicemistrem.

„Na to, jak malý jsme klub a že jsme se do Evropy vůbec dostali a tuto soutěž hráli poprvé, tak to bylo velmi slušné počínání,“ míní kouč.

Moravané v žádném zápase vyloženě nepropadli, neschytali žádný výprask. „Kromě prvního poločasu v Nice, kde nás soupeř předčil, nás nikdo jiný vyloženě nemačkal. Všechny utkání rozhodovaly maličkosti, detaily. Nám v nich chyběla větší kvalita nebo i zkušenosti,“ má jasno.

Popis fotky: Partizan - Slovácko - Utkání Evropské konferenční ligy Partizan - Slovácko. Na snímku zleva Jan Kalabiška a Aleksandar Filipović v Bělehradě 3. listopadu 2022.    Bělehrad - Fotbalisté Slovácka se rozloučili s Evropskou konferenční ligou remí
Slovácko se s Konferenční ligou rozloučilo remízou. Bod i miliony trefil Mihálik

Borci ze Slovácka doplatili hlavně na neproměňování šancí, horší koncovku.

„S takovýmito soupeři si nevytvoříme pět nebo deset šancí. V momentu, kdy je neproměníme, tak nás za to produktivnější tým potrestá,“ upozorňuje.

Pardubického rodáka mrzí hlavně úvodní domácí ztráta s Partizanem. Kadlec a spol. vedli 2:0 a hráli proti deseti, nakonec ale po divokém remíze 3:3 brali i bod. „V prvním poločase jsme podali velmi dobrý výkon. Je škoda, že jsme to nedotáhli vítězného konce,“ štve Svědíka.

„Mohli jsme mít hned v úvodu tři body a bylo by to jiné, ale i ostatní naše zápasy byly atraktivní, pěkné,“ je přesvědčený.

Škoda, že Slovácko před vlastním publikem podlehlo Nice i Kolínu, ve zmiňovaných duelech ani jednou neskórovalo, mohlo být v kraji folklóru a vína ještě veseleji.

Mužstvo se ale proti mužstvům s výrazně vyššími rozpočty, bohatou historií, vybičovalo k velmi dobrým výkonům, sáhlo si až na dno.

„Musíme vnímat letní odchody, oslabení. Adaptace nových hráčů ještě potrvá, než si to pořádně sedne. Za půl roku to může být zase jiné, na druhé straně mužstvo pořád hraje na své hranici,“ říká Svědík.

Postupná obměna kádru bude podle něj nutná. „Starší hráči mají v tomto nabitém programu problémy. Je to pro ně náročné,“ vypozoroval.

„Navíc každý člověk má svoje hranice, možnosti. Někteří jsou na svém maximu, vrcholu a my je tam musíme udržet co nejdéle,“ ví.

Popis fotky: Partizan - Slovácko - Utkání Evropské konferenční ligy Partizan - Slovácko. Na snímku zleva Jan Kalabiška a Aleksandar Filipović v Bělehradě 3. listopadu 2022.    Bělehrad - Fotbalisté Slovácka se rozloučili s Evropskou konferenční ligou remí
Slovácko se s Konferenční ligou rozloučilo remízou. Bod i miliony trefil Mihálik

Nyní ale musí fotbalisté Slovácka na Konferenční ligu zapomenout, přepnout do ligového módu.

Před sebou mají závěrečné tři duely a k tomu pohárový souboj s Mladou Boleslaví, takže si neodpočinou ani v listopadu.

„Máme před sebou poslední těžký týden, do kterého musíme dát hlavně zbytky psychických sil. Fyzicky jsme připravení velice dobře, takže pokud hráči zůstanou zdraví, neměli bychom mít problémy. S rotováním hráčů máme zkušenosti, budeme se snažit toho zase využít,“ dodává.