Sport

V penaltový souboj se změnilo přípravné utkání mezi fotbalisty 1. FC Slovácko a Trenčínem. Na každé straně se kopaly dva pokutové kopy, a zatímco domácí proměnili pouze jeden, hosté byli úspěšní v obou případech. Podruhé uspěl pouhou minutu před koncem Horváth a sebral tak domácím vítěztsví. čtěte více Kapitán Slovácka oslavil gólem narození dcery

Uherské Hradiště, Senec, Bratislava, Paříž, Chateauroux a turecká Antalye. To jsou místa, na která během pěti dnů zavedou fotbalové povinnosti obránce Slovácka Tomáše Košúta. čtěte více Tomáš Košút bude reprezentovat Slovensko

Zpravodajství

Více než stovka dětí v sobotním odpoledni 29. ledna zaplnila led uherskoostrožského zimního stadionu. A nebyli to bruslaři ledajací – téměř všichni se na zmrzlé ploše pohupovali v nějaké masce. čtěte více Na ledě se proháněl Batman i kovboji (fotogalerie)

Jedenáctiletého krále Jana Procházku, který pojede v tomto roce jízdu králů, představili v sobotu 29. ledna na Krojovém plese ve Vlčnově. čtěte více Legrůti ve Vlčnově nosili krále na ramenou (fotogalerie, video)

V country saloon jako vystřižený z westernu se v sobotu večer proměnil uherskohradišťský Klub kultury. Na parketu se míhaly tanečnice v pestrobarevných šatech posetých volány, kterým galantně sekundovali muži ve vysokých holínkách a s klobouky na hlavách. Na Slovácku se totiž konal už desátý ročník Telegrafního country bálu, který odstartovala nejenom hudba, ale také nefalšovaná promenáda z Apalačských hor. čtěte více Na bálu nechyběla promenáda z Apalačských hor (fotogalerie)

Polonéza, kouzelník či ochutnávka vín. Mimo pestré hudební nabídky se jednalo o trio největších lákadel sobotního Plesu města, který se uskutečnil ve staroměstském Sportovním a kulturním centru. čtěte více Staroměstský ples: polonéza i přehlídka krojů (fotogalerie)

Hradní dámy, páni, služebnictvo, celý rej masek se sešel na sobotním devátém ročníku Šermířského plesu v Uherském Ostrohu. Podmínka účasti byla jediná: dobové přestrojení od antiky do roku 1945. čtěte více V Ostrohu tančili židé i arabové (fotogalerie)

Vepřové dobroty provoněly o víkendu Salaš. V sobotu 29. ledna dopoledne se tam konala už devátá obecní zabijačka, v neděli na ni přijalo pozvání padesát místních seniorů. čtěte více Na Salaši zabili pro seniory tři pašíky (fotogalerie)

Dětská drobotina z Kudlovic a okolních vesnic už několik dní nedočkavě odpočítávala, kolik ještě chybí do sobotní patnácté hodiny, od níž si mohla v kudlovickém kulturním domě začít vychutnávat karnevalový rej, nejrůznější soutěže a diskotéku. Moderovala je učitelka tamní základní školy Barbora Havlíková. čtěte více Nejhezčí masku mělo všech osmdesát dětí (fotogalerie)

Novou Miss Haná se stala dvaadvacetiletá brunetka z Uherského Brodu Veronika Šticová. Rozhodla o tom porota ve finále soutěže, které se konala v neděli na olomouckém výstavišti Flora. čtěte více Brunetka ze Slovácka je novou Miss Haná. Podívejte se (fotogalerie)

Lyžařské areály ve Zlínském kraji si tento víkend pochvalují. Milovníky bílého sportu přilákalo do hor příjemné slunečné počasí. Nová sněhová nadílka z minulých dní a mrazivé noci navíc umožnily vlekařům připravit návštěvníkům skvělé podmínky. Provozovatelé areálů, které ČTK oslovila, se tak shodli na tom, že mají za sebou jeden z nejvydařenějších víkendů letošní sezony. čtěte více Lyžařská střediska v kraji praskala ve švech

Kultura

Ovacím plného sálu uherskohradišťského Klubu kultury se ve středu večer těšila kapela Čechomor, která v něm vystoupila společně s Horňáckou cimbálovou muzikou Martina Hrbáče z Velké nad Veličkou. Účinkující se vzdali nároku na honorář, a tak výtěžek z koncertu ve výši sto čtyřiatřicet tisíc korun poputuje Diakonii ČCE – středisku Cesta. čtěte více Čechomor získal pro Diakonii 134 000 korun