Základní skupina D Evropské konferenční ligy, 1. kolo -
1. FC SLOVÁCKO – FK PARTIZAN BĚLEHRAD 3:3 (2:0)
Branky:
5. a 20. Kalabiška - 47. a 53. Diabate, 62. Gomes. Rozhodčí: Harvey - Clarke, McDonnell (všichni Irsko)
Žluté karty: Kozák, Hofmann, Doski - Gomes, Uroševič. Červená karta: 22. Belič (Partizan Bělehrad). Diváci: 7032.
Slovácko: Nguyen - Reinberk, Kadlec, Hofmann, Kalabiška – Petržela (87. Šašinka), Daníček, Havlík, Holzer (67. Siňavskij) – Kozák, Mihálik (67. Vecheta). Trenér: Martin Svědík.
Partizan: Popovič – Markovič, Saničanin, Vujačič, Uroševič - Traore – Živkovič (46. Andrade), Natcho, Belič, Diabaté – Gomes. Trenér: Gordan Petrić.

Celek z Uherského Hradiště při premiéře v Evropské konferenční lize rychle vedl po gólech Kalabišky 2:0, po vyloučení hostujícího Beliče ve 22. minutě hrál dlouhou přesilovku, přesto náskok ve druhém poločase neudržel a v úvodním domácím zápase základní skupiny D se srbským vicemistrem byl nakonec rád za remízu 3:3, když porážku odvrátil v 83. minutě šťastnou tečí Kozák.

Slovácko vyrukovalo na Partizan, který přijela do Uherského Hradiště podpořit asi stovka Grobarů, jak si obávaní příznivci klubu z Bělehradu říkají, se dvěma útočníky.

Na hrotu se kromě Mihálika objevil také Kozák. Jenže skóre už v 5. minutě otevřel Jan Kalabiška. Zkušený křídelník zakroutil míč přes trojici bránících hráčů z osmnácti metrů přesně k levé tyči. Hostující gólman Popovič se po balonu natahoval marně.

Pětatřicetiletý fotbalista pak po centru Holzera a hlavičce Hofmanna, který orazítkoval tyč, po dorážce zblízka zvýšil na 2:0.

Hrozivá půlhodina pro Partizan ale zdaleka neskončila.

Vzápětí totiž přišla pro srbského vicemistra další pohroma. Belič nesmyslně skluzem sestřelil domácího krajního beka Reinberka a byl vyloučen.

Moravané mohli přesilovku zužitkovat ještě do přestávky, ale Mihálik po centru famózního Kalabišky zblízka hlavou mířil vedle.

Partizan, který v prvním poločase nevystřelil na branku Slovácka, se probral až po přestávce. Hosté snížili po rohovém kopu, Diabate z dálky i se štěstím propálil Nguyena a bylo to jenom o gól.

Šestadvacetiletý fotbalista z Mali vzápětí udeřil podruhé. Obešel Daníčka a za přispění teče stopera Hofmanna srovnal na 2:2.

Probuzeným Srbům to nestačilo, zaskočeného protivníka z Uherského Hradiště dorazili třetím gólem Ricardo Gomez.

Slovácko inkasovalo v početní výhodě tři branky za čtvrt hodiny.

Z drsných ran se ale snažilo vydrápat, znovu se nakopnout. 

Z drsných ran se ale snažilo vydrápat, znovu se nakopnout. Trenér Svědík se pokusil výkon mužstva oživit střídáním. Na trávník z lavičky vyslal mladíka Vechetu a spolehlivého žolíka Siňavského.

Porážku Moravanů ale odvrátil v 83. minutě Kozák. Vysoký útočník se prosadil po centru Havlíka a následné skrumáži. Kapitán Kadlec ještě míč minul, ale střelu Kohúta Kozák šťastně tečoval za gólmana Popoviče a dal domácím naději.

Slovácko v závěru silného soupeře zmáčklo, k dalšímu obratu ale již nedošlo, a proto bláznivý duel skončil divokou plichtou 3:3.

Fotbalisté Slovácka sehrají další zápas základní skupiny Evropské konferenční ligy příští čtvrtek na hřišti německého Kolína nad Rýnem. Už v neděli se představí v rámci FORTUNA:LIGY v Mladé Boleslavi.

Před zápasem v Uherském Hradišti začalo vydatně pršet 

Před čtvrtečním zápasem s Partizanem začalo vydatně pršet | Video: Libor Kopl

Grobari dorazili do Uherského Hradiště

Před zápasem Slovácka s Partizanem | Video: Libor Kopl