„Osmdesát procent jejich činnosti představuje řešení přestupků v oblasti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Na základě názoru občanů je třeba se více zaměřit na pochůzkovou činnost a plnění obecně závazných vyhlášek týkající se například nepovolené a přenosné reklamy, znečišťování městských prostranství, přestupků proti veřejnému pořádku a podobně,“ míní člen zastupitelstva města Antonín Seďa (ČSSD), který plánovaný nárůst ochránců zákona v ulicích města konzultoval i se starostou Uherského Hradiště Liborem Karáskem.

„Pokud by tito lidé vykonávali kromě vybírání pokut od špatně parkujících řidičů ve výrazném objemu i další činnost vedoucí ke zlepšení bezpečnosti občanů a preventivní úkony, pak by mi přibrání nových strážníků nevadilo. Starosta upřesnil, že noví strážníci mají pohlídat situaci ve městě především o problematických víkendech a v nočních hodinách,“ připouští Seďa. Zastupitel Stanislav Mikula (SZ) má navýšení strážníků za neopodstatněné.

„Vybíráním pokut za špatné parkování pověřili jednu svou pracovnici. To je v pořádku. Dalších strážníků je dost na to, aby dohlédli na pořádek ve městě. Přikláněl bych se k tomu, aby se jejich počet v dalších letech nezvyšoval,“ míní Mikula. Vedení městské policie ale své plány do budoucna obhajuje.

„Nové strážníky potřebujeme. Chceme je využít do všech oblastí úkonů, které máme v náplni práce,“ poznamenal zástupce velitele Městské Policie Uherské Hradiště Vlastimil Pauřík.

Někteří obyvatelé města s protestujícícmi zastupiteli souhlasí.

„Městské strážníky vídám hlavně při kontrolách parkování. Více by se měli zaměřit na výtržníky ve městě a také na pravidelné prověrky neukázněných pejskařů,“ myslí si Radek Zlínský z Uherského Hradiště.