I taková úvaha nakonec přiměla vedení Brodu zakoupit na tři roční splátky umělé kluziště stejně, jak to učinila před několika týdny radnice v Hradišti. O rozměrech deset na dvanáct metrů se bruslící plocha otevřela veřejnosti již tento čtvrtek 21. prosince.

„Chceme, aby bylo v provozu už před Vánocemi, po čas vánočních svátků, a také v lednu. Dále se budeme rozhodovat podle zájmu veřejnosti, nicméně záruka na plochu je dvanáct let, takže využití se za tu dobu najde určitě mnoho,“ sdělil starosta Uherského Brodu Patrik Kunčar.

Z částku okolo milionu pět set tisíc korun si tak mohou Broďané zabruslit třeba i v létě. „Zatím počítám s umístěním kluziště na Masarykově náměstí, kde k ní přibudou i prodejní stánky s občerstvením. Není však vyloučeno, že budeme plochu podle zájmu přesouvat po městě,“ poznamenal Patrik Kunčar. 

Vůbec poprvé se tak bruslaři v Brodě mohli vydat na umělý povrch tento čtvrtek. „V dopoledních hodinách plánujeme ukázkový provoz, na něž všechny zvu,“ nechal se slyšet Patrik Kunčar.