Sbírka ale probíhá i nadále, a to až do 3. července, kdy Slovácké léto vypukne. „Sběrná místa najdou zájemci například taky v kině Hvězda, v Diakonii, všech pobočkách Knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana nebo knihovně v Kunovicích. Jejich kompletní seznam najdete na webu www.slovackeleto.cz. Přijímáme všechny velikosti plyšáků," dodává Petra Kučerová.

Plyšáci od veřejnosti budou stejně jako v minulých letech prodáváni v době trvání Slováckého léta, ale poté i na dalších akcích konaných v regionu. Získané peníze budou rovným dílem rozděleny mezi Diakonii Uherské Hradiště a Domov pro osoby se zdravotním postižením v Medlovicích. „Vloni se nám podařilo získat úžasných sto tisíc korun. Doufáme, že i letos budeme schopní pomoci potřebným co největší finanční podporou," dodává Kučerová.

Pomoci můžete ale také pouhým sdílením na Facebooku. Za každého, kdo se přihlásí do facebookové akce Slovácké léto 2015, organizátoři do benefice věnují jednu korunu. V současné době to dělá již více něž pět tisíc korun.

Petra Kučerová